Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздеріне арналған кураторлық сағат

2024 жылғы 4 маусымда Шет тілдері және мәдениетаралық коммуникация кафедрасының аға оқытушысы Р.Р. Ганеев “Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздері” тақырыбында ИН-23-1 және ИН-23-2 топтарының студенттеріне кураторлық сағат өткізді. Іс-шара 317 аудиторияда өтті.

Кураторлық сағаттың мақсаты студенттерді Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздерімен, олардың тарихымен, маңыздылығымен таныстыру, сондай-ақ патриотизм деңгейін және ұлттық құндылықтарды құрметтеуді арттыру болды.

Куратор Р.Р. Ганеев іс-шараны әр азамат үшін мемлекеттік рәміздерді білудің маңызды екенін атап өтіп, құттықтау сөзден бастады. Іс-шара барысында келесі аспектілерді қамтитын презентация ұсынылды:

• Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туы: куратор тудың түстері, олардың символдық мәні және оның құрылу тарихы туралы айтып берді.
  • Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы: студенттер Елтаңбаның элементтері, олардың символикасы мен маңызы туралы білді.
  • Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Әнұраны: әнұранның жасалуы, оның авторлары және сөздердің мағынасы туралы айтылды.

Қазақстанның қазіргі мемлекеттік рәміздерін бекітудің тарихи мәнмәтініне, сондай-ақ олармен уақыт бойы болып жатқан өзгерістерге ерекше назар аударылды.

Ақпаратты жақсы қабылдау үшін мемлекеттік рәміздермен байланысты салтанатты сәттерді көрсететін бейнероликтер көрсетілді, мысалы, туды көтеру және ресми іс-шараларда әнұран орындау.

Студенттер талқылауға белсенді қатысып, сұрақтар қойып, өз білімдерімен бөлісті. Р. Р. Ганеев аудиториямен қызу диалог жүргізе отырып, барлық сұрақтарға ықыласпен жауап берді.

Қорытындылай келе, куратор Мемлекеттік рәміздер мен ұлттық құндылықтарға құрметпен қараудың маңыздылығын атап өтіп, барлығына қатысқаны үшін алғыс айтты. Студенттер қызықты және танымдық кездесу үшін ризашылықтарын білдірді, көбісі өз елі туралы көп нәрсе білгендерін және оның жетістіктері үшін мақтаныш сезінгендерін атап өтті.

Кураторлық сағат сәтті өтті, студенттердің патриоттық тәрбиесі мен мәдени хабардарлығын арттыруға ықпал етті. Мұндай іс-шараларды жастардың ұлттық құндылықтар мен өз елінің тарихын құрметтеуін қалыптастыру үшін тұрақты білім беру бағдарламасына енгізу ұсынылады.