Ауыр сырқаттың салдарынан ішкі істер органдарының ардагері, отставкадағы полковник, заң ғылымдарының кандидаты, заң пәндері кафедрасының профессоры қайтыс болды.

Мазур Николай Владимирович (12.11.1966 – 26.12.2021).

Құқықтық пәндер кафедрасының ұжымы әріптесіміз, ғалым, әке ретінде және бәрімізге дос және офицер лауазымына нағыз лайықты азамат Мазур Николай Владимировичтің мезгілсіз қаза болуына байланысты қатты қайғырады.

Біздің қымбатты жолдасымыз Николай Владимировичтің өмірі қысқа болды, бірақ азамат атына кір келтірмей, адал өмір сүрді. Ол Қарағанды қаласында дүниеге келген. 1983-1985 жылдар аралығында Қарағанды қаласының № 32 орта мектебінің 8 сыныбын бітіргеннен кейін Қарағанды қаласындағы Костенко атындағы шахтада жұмыс істей жүріп кешкі мектепті бітіреді. 1985 жылдан 1987 жылға дейін Кеңес Армиясы қатарында қызмет етеді. 1987 жылдан 1988 жылға дейін сол шахтада жер асты электр слесарі болып жұмыс істеді. 1988 жылдан 1992 жылға дейін КСРО ІІМ(ҚР) Қарағанды жоғары мектебінде оқыды. 1992 жылдан 1997 жылға дейін Қарағанды қаласының ІІБ тергеу және жедел бөлімшелерінде жұмыс істеді. Ол 2000-2002 жылдары күндізгі адъюнктурада оқып, кандидаттық диссертациясын сәтті аяқтады. 2007 жылдың қыркүйек айында ҚР Білім және ғылым саласындағы қадағалау және аттестаттау комитетінің шешімімен доцент ғылыми атағы берілді. 2012 жылы полиция полковнигі атағымен зейнеткерлікке запасқа шығарылды.

Ол “Bolashaq” академиясында 2012 жылдан бастап қазіргі уақытқа дейін заң пәндері кафедрасының профессоры болып жұмыс істеді. Академиялық жұмысымен қатар Қарағанды облысы адвокаттары алқасының адвокаты болып жұмыс істеді. Оның адвокаттық қызметінің арқасында кафедра филиалмен қамтамасыз етілді, онда студенттер Николай Владимировичтің жетекшілігімен белсенді және ең бастысы практикалық дағдыларды игерді.

Ол ғылыми қызметпен белсенді айналысты, Қазақстан Республикасының қылмыстық іс жүргізу құқығының өзекті проблемалары бойынша 60-тан астам ғылыми жұмыстар жариялады.

Николай Владимирович Мазурдың ерекшеліктері туралы айтатын болсақ, ең бастысы-оның таза адами қасиеттері. Ол барлық әріптестерімен және студенттермен қарым-қатынаста өзінің құзыреттілігімен, кәсібилігімен және қандай да бір адами қарапайымдылығымен ерекшеленді. Оның студенттер мен магистранттарға деген талапкершілігі әрқашан да объективтілік пен әділдік аясында болды. Ол кез-келген оқушыға ғылыми талдау мен пікірталасты қалай жүргізуге болатындығын үйрете алды. Оның түлектері ерекше ғылыми белсенділікпен және ғылыми негізделген дискурс және зерттеу жүргізуімен ерекшеленді.

Николай Владимировичті ерекшелейтін тағы бір маңызды қасиеті- алдымен,оның екі егіз қызына және кейінірек немерелеріне деген шексіз махаббаты деп айтуға болады. Ол қашықтыққа және басқа да қолайсыздықтарға қарамастан қыздарына үнемі қамқорлық жасаумен болды.

Сондай-ақ, ол ата-анасына өте қамқор болды. Бір сөзбен айтқанда, біз оның нағыз қамқор әке және ата-анасының сүйікті ұлы болғанын сенімді түрде айта аламыз.

Құрметті МазурНиколай Владимирович, құқықтық пәндер кафедрасы сіздің жарқын жүзіңіз және мейірімді жүрегіңізді мәңгі есте сақтайды!

Жатқан жеріңіз жайлы болсын, Николай Владимирович!