Қарағанды облыстық туристік клубының академиясы туралы жас ғалымдар мен студенттердің пікірлері

2023 жылғы 28 наурызда Қарағанды облыстық туристік клубына жасаған экскурсиямыз өте қызықты өткізілді. Мен туристік клуб ұйымының басшысынан аймақтағы өлкетанудың дамуы, туризм және оның түрлері туралы көптеген қызықты ақпарат алдым. Клубтың жеке кең кітапханасын қарап шықтым, оған Дала өлкесінің, Қарағанды облысының карталары, ҚазКСР заманындағы көптеген энциклопедиялар, туризмге кіріспе бойынша анықтамалықтар мен кітаптар кіреді. Сондай-ақ, біз экспедициялар, жорықтар және клубтың басқа да туристік іс-шаралары өткізілетін орындардағы фотокарталар түріндегі материалдармен таныстық. Бұл туған өлкені танудағы қызықты әрі пайдалы тәжірибе болды.

Тельман Аида, Ин – 21 тобының студенті

Қарағанды облыстық туристік клубында өткізген уақытымыз көп болмаса да, оның басшысы, таулы өзендерден өтіп, 6-шы санатқа дейін жорықтарға қатысқан адам бізге туризмнің не екені, клубтың пайда болуы, қайта құру кезінде және т.б. уақыттарда алдарынан тап болған қиындықтары туралы айтып берді.

Терещенко Владлен, Ин-21-1 тобының студенті

Қарағанды облыстық туристік клубында болу өте қызықты әрі мазмұнды болды. Қарағанды облыстық туристік клубының директоры С. П. Кистанов осы клубтың тарихы туралы егжей-тегжейлі айтып берді, тәжірибелі туристің өмірінен қызықты фактілермен бөлісті, студенттер туризм мен өлкетануға байланысты сұрақтар қойды. Сондай-ақ, С.П. Кистанов клуб кітапханасын көрсетті, онда туризм және өлкетану туралы көптеген материалдар, кітаптар мен журналдар бар. Жалпы, бұл кездесу Қарағанды облыстық туристік клубының қызметі туралы жағымды әсер қалдырды.

Жас ғалымдар кеңесінің төрағасы А.М. Тәжинин