Академия ректорының кафедра ПОҚ-мен On-line кездесуі

“Bolashaq” академиясы алғаш рет жаңа технологияларды игеріп, тәжірибе жинақтады. Бұл дағдылар мен жұмысын жоғары білікті қызметкерлер қамтамасыз ететін қазіргі заманғы техникалық базаның болуы Қарағанды облысының аумағында Дүниежүзілік пандемия және карантин енгізілген кезеңде болды.

Академияның жұмысына, оның оқытушылары мен қызметкерлерінің оқытудағы жаңа технологияларды қолдана білуіне Қазақстанның әр аймағынан келген жүздеген студенттердің тағдыры мен өмірлік табыстары байланысты. Біздің академиямызға келіп, олар лайықты білім алады және ешқандай қиындықтар олардың талпынысында кедергі бола алмайды.

Бұл жаңа жұмыс жағдайларымен байланысты басқа да көптеген жұмыстар 2020 жылдың 15 сәуірінде Академия ректоры, профессор Қ. Н. Меңлібаевтың төрағалығымен Мектепке дейінгі және бастауыш білім беру және педагогика, психология кафедраларының ПОҚ-ның кездесуі талқыланды. Жұмыс кездесуіндегі ең маңызды және ерекше тақырыптың бірі, ол – Скайптың көмегімен бейнебайланыс арқылы дәріс өткізу.

Қашықтықтан оқытудың жалпы мәселелерінен басқа, карантин жағдайында практикадан өту, мемлекеттік емтихандарға дайындық және дипломдық жұмыстарды қорғау, дәстүрлі ғылыми-практикалық конференцияға дайындық мәселелері де талқыланды.

Кездесу соңында ректор біздің академияның аккредитациядан өткені туралы ақпарат беріп, ұжымның жұмысы қанағаттанарлық деп танылғанын атап өтті. Сондай-ақ, ол проректор Т. П. Смолькина мен У. Т. Киреева жақсы жұмыс атқарғанын атап өтіп, өткізілген түсіндіру жұмыстары, студенттер мен ПОҚ үшін ҚБТ жұмысы бойынша семинарлар үшін алғысын білдірді.

Сондай-ақ, Құралбай Несіпбекұлы профессор Т. П. Смолькинаны ҚР жоғары оқу орындары қауымдастығының ҚР БҒМ және ҚР Ұлттық Кәсіпкерлер палатасымен бірлесіп өткізген қашықтықтан оқыту және еңбек қызметі жағдайында жаңашылдықтар бойынша байқауға қатысуды ұсынды.

Кеңес жұмысына 25 кафедра оқытушылары қатысып, ЖОО басшылығына сұрақтар қоюға мүмкіндік алды.
Кеңес қорытындысы бойынша осындай форматтағы кездесулер апта сайын өткізу туралы шешім қабылданды.