“ЖАОК арқылы мұғалімдерге үздіксіз білім беру мүмкіндіктері” тақырыбында әдістемелік оқыту семинары

2022 жылдың 29 наурызында “№ 45 Гимназия” КММ-де гуманитарлық және жаратылыстану-ғылыми бағыттағы мұғалімдерге арналған “ЖАОК арқылы мұғалімдерге үздіксіз білім беру мүмкіндіктері” тақырыбында “Bolashaq” академиясы”ЖМ Шет тілдері және мәдениетаралық коммуникация кафедрасының ИН-18-1 тобының 4 курс студенті Ахметова Дана Дәуренқызы және оның ғылыми жетекшісі – филология ғылымдарының магистрі, аға оқытушы, Калижанова Анна Николаевна әзірлеген әдістемелік оқыту семинары өткізілді.

Дана “Мектептерде ағылшын тілін оқыту процесінде ЖАОК-ны мұғалімдердің кәсіби дамуының факторы ретінде пайдалану” тақырыбындағы дипломдық жұмыс үстінде, оның өзектілігі ЖАОК-ны жалпы орта білім беру жүйесіне интеграциялау мәселесінің жеткіліксіз зерделеуімен, сондай-ақ жаппай ашық онлайн курстардың көмегімен мектеп мұғалімдерінің табысты кәсіби дамуы жағдайларын анықтау қажеттілігімен байланысты. Бұл тақырып ҚР БҒМ қаржыландыратын ғылыми-зерттеу жобасының аясында “Аралас оқыту бойынша педагогтердің біліктілігін арттырудағы фасилитаторлар: тиімділікті бағалау, әдістеме, құзыреттілікті дамыту векторлары” тақырыбында әзірленуде.

Бұл семинар мектеп мұғалімдерінің кәсіби даму тұрғысынан ЖАОК әлеуеті туралы хабардарлылығын арттыру мақсатында өткізілді. Семинарға 13 мұғалім қатысты: 10 – лингвистикалық цикл және 3 – жаратылыстану-ғылыми бағыты. Мұғалімдер жаппай ашық онлайн курстардың құрылымымен, артықшылықтары мен кемшіліктерімен танысты. Мұғалімдердің әрбір біліктілік санаты үшін оның негізгі құзыреттерін дамытуға көмектесетін курстар ұсынылды. Семинарға қатысушылар тиімді кәсіби даму бойынша ұсынымдармен танысты.

Бұл кездесу әдістемелік оқыту семинарлары сериясындағы алғашқы кездесу болды. Алда Балқаш, Саран және Нұрсұлтан қалаларының мұғалімдерімен кездесулер жоспарланған. Жұмыс жалғасатын болады.