Құқықтық және қаржылық пәндер кафедрасының Конституция күнімен құттықтауы!

Құрметті әріптестер! Сіздерді келе жатқан Қазақстан Республикасы Конституциясының күнімен құттықтауға асығамыз.

Бүгін ҚР Конституциясы күнін мерекелеудің 28 жылдығы қарсаңында мемлекеттік мерекемен шын жүректен құттықтауларымызды қабыл алыңыздар!

Елдің Негізгі Заңы уақыттың сенімді сынағынан өтті және тарихи дамудың жалпыұлттық векторын анықтауда өзінің іргелі маңыздылығын дәлелдеді. Конституцияда белгіленген нормалар мен қағидаттар қазақстандық мемлекеттілікті дамыту үшін берік іргетасқа айналды, Әлеуметтік және саяси тұрақтылықты, бейбітшілікті, достықты, ұлтаралық және конфессияаралық келісімді нығайтты.

Конституция жалпыадамзаттық құндылықтарды бейнелейді, өркениетті қоғамға тән құқықтар мен бостандықтарды бекітеді, мемлекеттің құқықтық жүйесінің ажырамас бөлігі ретінде халықаралық құқықтың жалпыға бірдей танылған принциптері мен нормаларын жариялайды.

Біздің Конституциямыз жариялаған Заң Үстемдігі, құқықтар мен бостандықтарды мүлтіксіз сақтау, әлеуметтік кепілдіктер мен жоғары жалпыадамзаттық құндылықтар қағидаттары әрбір азаматқа жақын және түсінікті.

Қазіргі кезеңде қоғамдық және мемлекеттік құрылымның Конституциялық нормалары-бұл бүкіл Қазақстан халқы үшін сенімді болашақты қамтамасыз ететін үдемелі даму мен жаңғырту процестерінің негізі!

Жаңа оқу жылы қазақстандық білім берудің конституциялық негіздерін ғана емес, болашақта білім берудің бүкіл жүйесін дамыту перспективаларын қамтитын елдің Негізгі заңы күнін мерекелеуден басталатыны ерекше символдық болып табылады.
Конституция тұрақты және күшті мемлекетті қалыптастырады, білім өз кезегінде біздің қоғамның лайықты азаматының жоғары білімді тұлғасын қалыптастыру үшін бәрін жасайды. Мықты ел-қоғамымыздың мықты азаматы, қоғамымыз бен мемлекетіміздің ілгерілеуінің кепілі!

Әріптестер, мереке құтты болсын! Сіздерге жемісті жұмыс және шығармашылық табыс, амандық және барлық бастамаларыңызға табыс тілейміз. Сіздердің кәсіби тәжірибелеріңіз туған Қазақстанның гүлденуі үшін қызмет етсін.

Құрметпен, құқықтық және қаржылық пәндер кафедрасының ұжымы

P.S.

Белгілі адамдардың Конституция туралы философиялық ойлары мен дана дәйексөздері. Бұл сізді елдің Негізгі Заңы туралы ойлануға мәжбүр етуі мүмкін.

Конституция халықты ұстап тұру үшін билік құралы емес, бұл халықтың билікті ұстап тұру құралы

Патрик Генри

Конституция адамдарға тек бақыт табу құқығын береді. Сіз оны өзіңіз ұстауыңыз керек

Бенджамин Франклин

Конституция-бұл біздің ұлт ұстайтын жартас. Біз оның принциптерін сақтап, оның құндылықтарын қорғауымыз керек

– Рут Бадер Гинсбург

Конституция-бұл барлығына бостандық, теңдік және әділеттілік принциптерін бекітетін құжат

Барак Обама

Конституция өзгеріс пен сын-қатер кезінде елді ұстап тұратын зәкір болып табылады

– Хиллари Клинтон

Конституция мәмілеге келу күші мен әртүрлі дауыстардың ортақ мақсат үшін бірігу қабілетінің дәлелі болып табылады

Джеймс Мэдисон

Конституцияның күші әр азаматтың оны қорғауға деген шешімінен тұрады. Конституциялық құқықтар, егер әрбір азамат осы қорғауға өз үлесін қосуды өзінің міндеті деп санаса ғана қорғалады

Альберт Эйнштейн

Революция-оның жауларына қарсы бостандық соғысы; конституция-жеңімпаз және бейбіт Бостандық режимі

Робеспьер

Конституция-бұл үкімет жасай алмайтын нәрселердің тізімі

Гордон Джон Хамфри

Жақсы конституция ең жақсы деспоттан гөрі жақсы

Томас Маколей

Мемлекеттің Конституциясы азаматтың Конституциясын бұзбайтындай болуға тиіс

Станислав Ежи Лец

Жалпы құтқару сылтауымен заңдар бұзылуы мүмкін жерде конституция жоқ

Мальбранш

Одан да нашар болу үшін Конституцияны үнемі жетілдіріп отыру керек

Мечислав Шарган

Егер Конституция бұзылса, онда ол қазірдің өзінде күшінде!

Александр Перлюк

Сүлеймен айтқандай, Конституция белгілі бір халыққа және белгілі бір уақытқа пайдалы. Оны мумиялауға болмайды

Шарль де Голль

Конституциялар теорияларды қолдауға емес, практикалық және маңызды құқықтарды сақтауға арналған.

Оливер Уэнделл Холмс- кіші

Конституция қысқа және түсініксіз болуы керек

Наполеон Бонапарт

Конституция-мен ешқашан бас тартпайтын нұсқаулық