Студенттердің “Amanat” саяси партиясының делегациясымен Қазақстан Республикасы Президентінің жолдауы және 2024 жылғы 6 қазандағы Қазақстанда АЭС салу жөніндегі референдум туралы кездесуі

2024 жылғы 30 қыркүйекте “Bolashaq” Академиясында Қарағанды қаласының халық штабы ұйымдастырған “Amanat” саяси партиясының делегациясымен кездесу өтті. Іс-шара 316 аудиторияда өтті, оған партия өкілдері Әшімов Төлеген Мұқатайұлы және Оспанов Әсет Сабырұлы қатысты.

Кездесудің негізгі тақырыбы Қазақстанда атом электр станциясын (АЭС) салу мәселесі бойынша 2024 жылғы 6 қазанға жоспарланған республикалық референдум өткізу болды. Іс-шараның мақсаты атом электр станциясының әлеуетті құрылысының негізгі аспектілерін талқылау, сондай-ақ студенттер мен оқытушыларды оның маңыздылығы туралы хабардар ету болды.

Делегация өкілдері президенттің жуырдағы Жолдауында айтылған жобаны қолдауға қатысты дәлелдер туралы егжей-тегжейлі айтып берді. Олар атом энергетикасын дамыту Қазақстанның энергетикалық қауіпсіздігін айтарлықтай нығайта алатынын, сондай-ақ көміртегі шығарындыларын азайту және тұрақты энергия көздеріне көшу сияқты экологиялық мақсаттарға қол жеткізуге ықпал ететінін атап өтті.

Атом электр станцияларын пайдаланудың халықаралық тәжірибесіне ерекше назар аударылды. Кездесуге қатысушылар Франция, Оңтүстік Корея және Жапония сияқты елдерде атом энергетикасын табысты пайдаланудың мысалдары туралы білді. Бұл мемлекеттер барлық қауіпсіздік стандарттарын қатаң сақтай отырып, атом энергиясы электр энергиясының сенімді және экологиялық таза көзі бола алатындығын көрсетті.

Кездесу соңында Т.М. Әшімов пен А.С. Оспанов студенттерді референдумға қатысты материалдарды мұқият зерделеуге және талқылауға белсенді қатысуға шақырды. Олар елдің энергетикалық қауіпсіздігі мәселесі Қазақстанның әрбір азаматына қатысты екенін және референдум осы маңызды мәселе бойынша өзінің азаматтық ұстанымын білдіруге мүмкіндік беретінін атап өтті.