“Same Planet, different worlds” тақырыбындағы ашық сабақ

Екі шет тілінің болашақ мұғалімдерін даярлаудағы маңызды элемент-оларды сөйлеу әрекетінің өнімді түрлеріне және оларды ұйымдастыру стратегиясына үйрету.

Бірінші курста-ақ студенттерге түрлі: оқу, кәсіби, жалпы тақырыптарда диалог пен монолог жүргізуге үйретеді, бұл ретте алдын ала дайындықсыз тілдесуге, грамматикалық қателіктер жібермеуге тырысады, бұл шет тілді білім берудің жалпыұлттық тұжырымдамасының В2 деңгейінің ережелеріне сәйкес келеді.

Бұл жұмыс екі жақтың да күш-жігерін талап етеді: оқытушы бұл процесті қазіргі заманғы шет тілін оқыту әдістемесі негізінде ұйымдастырады, студенттерді алдын-ала жұмыс арқылы ойластырылған және стихиялық ауызша және жазбаша сөйлеу үлгілерін жасауға алып келеді, зерттелген шет тілінде “жақсы” және “қарсы”дәлелдермен еркін сөйлеу қуанышын сезінуге мүмкіндік береді.

2021 жылдың 14 сәуірінде Шет тілдері және мәдениетаралық коммуникация кафедрасының аға оқытушысы Анель Аннамовна Нурмагамбетованың ИН-20-1 тобында “Same Planet, different worlds”тақырыбында ашық сабағы өтті. Тақырыптың өзі өз ойларын білдіруді қамтиды, өйткені бұл шынымен де солай: планетада қанша адам болса, шынайы өмірде де бір мәселе бойынша әртүрлі пікірлер мен ұстанымдар болады.

1 курс студенттері осы сабақта нені үйренді?

Сөйлеу жағдайларында белгілі және белгісіз тілдік артикльдерді дұрыс қолдану туралы білімдерін жетілдірді, Kahoot оқыту платформасында ойнау оларға көмектесті. Жауап негізді болуы керек еді. Академияның Ғылыми кітапханасынан алып қолданылған беделді Британдық Oxford University Press баспасының New English File ОӘК-нен оқылған мәтінге талдау жасалынды, оқыту диалогына қатысушылардың көпшілігінің пікірлері тыңдалды және оларға түсініктеме берілді.

Сабақтың соңында студенттер тақтаға шығып өз диалогтарын орындады, ол өз кезегінде монологқа ауысып отырды. Қарсыластарына уәж айтуға болатындай жағдайға келді. Оқытушы аудиторияны осы нәтижеге жарты сағаттай уақытта жеткізді. Сабақтың сәттілігі екі тарапты да қамтамасыз етті.

Шет тілдер және мәдениетаралық коммуникация кафедрасы Анель Аннамовнаға сабақ өткізгені және тәжірибе алмасқаны үшін алғыс білдіреді.