Республикалық семинар: «Тәжірибелі мамандарға арналған профилактика бағдарламасы»

2024 жылғы 13 қыркүйекте «Тәжірибелі мамандарға арналған профилактика бағдарламасы» тақырыбында республикалық семинар өтті

Семинар жұмысына педагогика кафедрасының доценттері п.ғ.к. Д.С Асакаева, п.ғ.к. М.Б. Коржумбаева, аға оқытушылар С.С. Шутенова, С.К. Мекадилова қатысты.

Семинарды Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім Министрлігінің жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім комитеті SDU университетімен бірлесіп ұйымдастырды

Спикер ретінде SDU университетінің психологы Сейтқазиева Назерке сөз сөйледі. Семинар онлайн форматта өтеді

Семинарда талқыланған негізгі тақырыптар психикалық белсенді заттарды қолданудың алдын алудың маңыздылығы мен мақсаттарына қатысты болды.

Спикер бастапқы алдын алу шараларын талқылауды ұсынды және уақтылы қимылдау тәуелділік қаупін қалай айтарлықтай төмендететінін түсіндірді. Білім беру саласындағы жастармен инновациялық жұмыста және проблемаларды шешуде кешенді көзқарастың маңыздылығына басты назар аударылды

Сонымен қатар, семинарға қатысушылардың баяндамаларында ҚР Білім беру ұйымының психологиялық қызметінің жұмысын реттейтін нормативтік құжаттар шеңберінде білім беру мекемелерінде өткізілетін профилактикалық іс-шараларды өткізудің негізгі критерийлері бойынша ұсыныстар түсті.

“Bolashaq” Академиясының психологиялық қызметінің мүшелері пікір алмасу бойынша ҚР жоғары оқу орындарының психологтарымен өзара іс-қимылды жалғастырады.