Педагогика кафедрасының қызметкерлерінің бастауыш сынып мұғалімдеріне арналған бірлескен облыстық семинар өткізуге қатысуы

“Bolashaq” Академиясының педагогика кафедрасының және Қарағанды облысы бойынша”Өрлеу БАҰО” АҚ-ның бірлескен жоспарына сәйкес 2024 жылғы 28-29 наурызда “Мұғалімдердің кәсіби дамуы. Педагогикалық шеберлік” тақырыбында Педагогика кафедрасының меңгерушісі А.С. Абдрахманова мен аға оқытушы К.А. Сарбасованың бастамасымен Қарағанды қ. “№23 ЖББМ” КММ ББ – ПМНО филиалының базасында аталған облыстық семинар ұйымдастырылды.

Ашылу рәсімін осы іс-шараны ұйымдастырушы аға оқытушы, магистр, ПМНО ББ филиалының басшысы Сарбасова Калимаш Амангелдиевна өткізді.

Семинардың ашылуында “Bolashaq” Академиясының АС жөніндегі проректоры Бекжанова Сәуле Бектасқызы құттықтау сөз сөйледі.

Содан кейін педагогика кафедрасының меңгерушісі Абдрахманова Алуа Сабитова сөз сөйледі.

АҚ Қарағанды облысы бойынша “Өрлеу БАҰО” КДИ филиалынан директордың орынбасары Марина Петровна Кушнир іс-шараның ашылуымен құттықтады.

Қарағанды қаласының №23 мектебінен директор Балмұханова Дина Көшербаева сөз сөйледі.

Педагогика кафедрасының жетекші оқытушылары – Абдрахманова А.С., Асакаева Д.С., Мамерханова Ж. М., Сарбасова К.А., Коржумбаева М.Б., Мекадилова С.К., Байбекова В.А. мұғалімдермен өздерінің жаңа идеяларымен және әзірлемелерімен бөлісті.

Іс- шараның спикерлері ретінде АҚ Қарағанды облысы бойынша “Өрлеу БАҰО” КДИ филиалынан директордың орынбасары Марина Петровна Кушнир және аға оқытушы Шадетова А.К. сөз сөйледі.

№23 мектеп әкімшілігі мен мұғалімдері семинарды өткізу бастамасын қолдады. Спикерлер ретінде – мектеп директоры Д.К. Балмұханова, директордың тәрбие работе жөніндегі орынбасары О.А. Акифьева, директордың оқу работе жөніндегі орынбасары С. Н. Байгоменова сөз алды.

Семинарда бастауыш деңгейдегі заманауи білім берудің өзекті мәселелері талқыланды. Келесі тақырыптар қарастырылды:

• Білім беруді цифрландыру. Нейрондық желілер және жасанды интеллект;
  • Психологиялық-педагогикалық диагностика оқушылардың оқу жетістіктерін критериалды бағалау жүйесінің әдіснамалық негізі ретінде;
  • Сабақтың интроспекциясы мұғалімнің педагогикалық шеберлігін дамыту тәсілі ретінде;
  • Қақтығыстарды басқару;
  • Позициялық емес басшылық арқылы мұғалімнің кәсіби дамуы;
  • Бағалау білім алушылардың өсу шарттары ретінде ;
  • Бастауыш сынып оқушыларын оқытуда құндылыққа бағдарланған тәсілді іске асыру;
  • Time management. Уақытты тиімді жоспарлау және ұтымды пайдалану;
  • Lesson Study-тәжірибені жақсартудың тиімді әдісі;
  • Тұлғаның функционалдық сауаттылығының негіздері;
  • Қақтығыстарды басқару;
  • Бастауыш сынып оқушыларын оқытуда құндылыққа бағдарланған тәсілді іске асыру;
  • Жаратылыстану сабақтарында зерттеу қызметін ұйымдастыру;
  • Жақсы жайбарақат күй-жан тыныштығы.

Мұғалімдерге өздерінің кәсіби құзыреттіліктерін дамыту, педагогикалық шеберліктерін арттыру мақсатында жаңа ақпарат алуға мүмкіндік берілді.Семинарға Қарағанды облысы бойынша 80-ге жуық бастауыш сынып мұғалімдері қатысты.

Қатысушылар сессияларға белсенді қатысты, жаңа технологияларды зерттеді және білді, мұғалімнің жұмысы үшін пайдалы жалпылама тұжырымдар және қорытындылар жасады.