“Көктемгі Қарағанды” – Қазақстан мен Орталық Азияның мәдениеттану бойынша зияткерлік турнирі

28 ақпанда туған қаламыз Қарағандының мерейтойы – 90 жылдығына және келе жатқан көктемгі мерекелерге орай ЖББ кафедрасы бірінші курс студенттерімен бірлесіп “Көктемгі Қарағанды” тақырыптық викторинасын өткізді, оның барысында біз нейрондық белсенділік танытып, қолғапты қабылдап, тұтқиылдан туатын және төтенше сұрақтар жіберген Қарағанды қаласының телекөрермендер тобымен сайыстық.

Бірінші педагогикалық институттың даңқты дәстүрлерінің мұрагерлері оңай беріспеді, олар болашақ ҚарМУ – дың өзегі беріктігін және гуманитарлық ғылымдардың құндылығын көрсетті!

Ойын дәстүрлі жүйеде өтті және білгір командалар жеңістіктің алты ұпайына дейін ойнады. Қазақстан мен Орталық Азияның тарихы мен мәдениетіне байланысты тақырыптар бойынша қиын сұрақтарға қарамастан, біздің команда қиын күресте көптен күткен таңғажайып – 6-2- мен жеңіске жетті!

Міне, біздің жеңімпаздардың есімдері: Рузалина Мурадова, Полина Науменко, Айым Тұрсынова, Алина Адкина, Лилия Юсупова және білгірлер командасының капитаны – Илона Сальникова.

Ойынның мақсаты белгіленген уақытта көрермендер тобы ұсынған сұрақтарға дұрыс жауап беру болды. Жауап дәл және қысқаша есептелді, бұл үшін сарапшылар өз білімдерін, логикасы мен түйсігін пайдаланды. Ойынның бұл түрі интеллектің, жалпы эрудицияның және тез ойлау қабілетінің дамуына ықпал етеді. Әрине, дұрыс жауаптар үшін көрермендер тобына қарағанда тезірек 6 ұпай жинайтын команда ғана жеңеді.

Өткізілген викторина барысында студенттер Қазақстан мен Орталық Азияның мәдени мұрасымен байланысты тарихты, мәдениетті, әдет-ғұрыптарды, салт-дәстүрлерді, айтулы күндерді, мерекелерді, әдебиетті, белгілі тұлғаларды, ғалымдарды, ескерткіштерді еске алды.

Команданы шын жүректен құттықтаймыз және білгірлерге шығармашылық табыс, болашақ пен бүгіннің жарқын жеңістерін тілейміз!

“Не? Қайда? Қашан? “Ұйымдастыру комитетінің басшысы

ЖББ кафедрасының аға оқытушысы

Смирнов С. Ю.

Сюжеттің фотосуреттерін ұсынған: Верхотурова С.В.