“Деструктивті мінез-құлық” тақырыбындағы кураторлық сағат

2024 жылғы 12 ақпанда Шет тілдері және мәдениетаралық коммуникация кафедрасының аға оқытушысы Р.Р. Ганеев “Деструктивті мінез-құлық “тақырыбында ИН-23-1 және ИН-23-2 топтарымен кураторлық сағат өткізді. Тақырыпты талқылау “Деструктивті мінез-құлық” ұғымын анықтаудан басталды. Студенттер осы терминнің мазмұнына қатысты өз пікірлерін білдірді, сондай-ақ жойқын әсердің сипатын түсіндіре отырып, осындай мінез-құлық мысалдарын келтірді. Мысалдардың ішінде: қоғамдық орындарда балағат сөздерді қолдану, әртүрлі жаман әдеттер, құмар ойындар, қоршаған ортада адамдармен және отбасымен әдепсіз қарым-қатынас орнату секілді жағдаяттар келтірілді. Студенттердің пікірінше, бұл мәселені шешу психологиялық денсаулықты қалпына келтірумен тікелей байланысты. Алдын алу шаралары ретінде: психологпен кеңесу, проблеманы визуализациялау және аутотренинг, достарыңыз бен отбасыңыздан көмек сұрау, мамандандырылған анонимді чаттар мен форумдарға бару, мамандандырылған әдебиеттерден шешім іздеуқажет екендігі туралы айтылды. Кураторлық сағат ағылшын тілінде өткізілді.