Дағдарыстан тыс ойлау бойынша семинар

2019 жылдың 17 қыркүйегінде Қарағанды облысының “Рухани жаңғыру” жобалау кеңсесінде “Қарағанды өңірінің негізгі субъектілерінің өзара іс-қимылының инновациялық функционалдық модельдері” тақырыбы бойынша сараптамалық-әзірлеу семинары өтті.

Семинар жұмысына “Bolashaq” академиясының ғылыми жұмыс және халықаралық ынтымақтастық жөніндегі проректоры Т. П. Смолькина, “Руханият” ҒЗО директоры А. У. Аупенова, “Bolashaq” академиясының гумандық педагогика клубының президенті, “Саналы өмір” қорының еріктісі, ПиП 18-1 тобының студенті Владислав Ким, “Bolashaq академиясы” Ғылыми Кеңесінің мүшесі, Ин-17-1 тобының студенті Мадина Туракова белсенді қатысты.

Іс – шара спикері-техника ғылымдарының кандидаты, методолог, “жүйелік талдау және модельдеу академиясы” ЖМ директоры Цой Валерий Иванович.

Семинар өзіне кірді:

Мәселелерді шешудің инновациялық әдіснамалық құралдарын таныстыру (мәтінмен жұмыс істеу әдісі, ойдың схемалық бейнелеу тілі, жағдайларды функционалдық модельдеу әдісі, инновациялық кәсіби қабілеттерін өсіру әдісі – );

– Қарағанды өңірінің дағдарыстан тыс дамуының тұжырымдамалық модельдерін келісу;

– Өңірлік дамудың негізгі субъектілерінің өзара іс – қимылының функционалдық-жүйелік модельдерін құру және келісу;

– Қарағанды өңірінің дағдарыстан тыс дамуының тұжырымдамалық модельдерін іске асыру бойынша ұсыныстар мен ұсынымдар әзірлеу;

Семинарда қаралатын дағдарыстан тыс ойлау әдіснамасы-бұл абсолютті инновация. Ол дұрыс ойлау үшін қандай сұрақтар қою керек, бір-біріне жақын ұғымдарды қалай ажыратуға болады.

Семинар қатысушылары іс-әрекет алгоритмдерін жасап, өзара іс-әрекет жасаудың практикалық тәжірибесін алды.

Saryarka

ekaraganda