Coursera платформасында жұмыс істеу бойынша оқыту семинары

Қазіргі білім беру реалиясы оқытушы рөлін білім берушіден кез-келген салада тиімді және жылдам оқуға ықпал ететін фасилитаторға өзгертеді. Бұл маңызы жоқ, қызықсыз болады, ең бастысы, біреуге не ойлау керектігін немесе қалай әрекет ету керектігін көрсету мүмкін емес – мұның бәрі оқытуды тиімсіз және іс – әрекет ретінде асыра бағалауды көрсетеді, ал оқытылатын білім тез ескіреді және студент оларды қолдануы керек  болған кезде өзгеріп кетеді.

Бүгінгі таңда жетістікке жету білімнің өзінде ғана емес, оны іске асыру мен қолдана білу, яғни оқудың фасилитациясы арқылы қол жетімді болып табылатын жоғары тұлғалық әлеуеттілікте екенін түсінген адам ғана табысқа және сұранысқа ие бола алады.

Фасилитация идеясы бірте-бірте қазақстандық білім беру реалиясына енгізілуде және ЖМ “Bolashaq “академиясы” қызметкерлері уақытпен бірге қадам басуға тырысуда.

2020 жылдың 18 қазанында сағат 18:00-де Біліктілікті арттыру орталығының оқытушысы Куанова Перизат Ардаковна ағылшын тілі курстарының тыңдаушылары үшін аралас және онлайн формальды және бейресми оқыту шеңберінде Coursera платформасында жұмыс істеу бойынша оқыту семинарын өткізді.

Coursera-бұл білім беру саласындағы онлайн-жоба, онда әлемдік деңгейдегі университеттер (Стэнфорд, Уортон, Принстон) әртүрлі тақырыптар бойынша тегін оқу курстарын орналастырады. Coursera оқыту процесін қызықты, практикалық және пайдалы етеді, сондықтан платформа тыңдаушылары алған сертификаттарды Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі мойындайды, ал курстардың материалдары жоғары оқу орындарының білім беру процесінде қолданылады.

Семинарға қатысушылар ағылшын тілінің грамматикасы мен тыныс белгілерін меңгеру дағдыларын жақсартуға көмектесетін “Grammar and Punctuation” курсын талқылады.

Курс тыңдаушылары фасилитаторлық сессияларға міндетті түрде қатыса отырып, аралас форматта оқудан өтеді.

Осы курсты сәтті аяқтаған жағдайда тыңдаушылар әлемнің жетекші университеттерінің бірінен сертификат алады.