“Bolashaq” академиясы студенттерінің Қарағанды облысының мемлекеттік мұрағаты туралы пікірлері

2022 жылдың 21 қыркүйегінде біз Қарағанды облысының мемлекеттік архивіне курстастарымызбен және оқытушыларымен бірге бардық. Мұрағатта Ашық есік күні болды. Бұл өте танымды және қызықты болды, бізді мұрағат қызметкерлері мұрағат қызметінің ерекшеліктерімен таныстырды, ғылыми жұмыспен айналысатын зерттеушілерге арналған қоймаларды, оқу залын көрсетті, тіпті маңызды құжаттарды сканерлеуге мүмкіндік берді. Мен де басқалар сияқты қуанышты әсерге бөлендім.

Нуршинова Дарья, ПиП-22-1 тобының студенті

Қарағанды облысының мемлекеттік мұрағатына барып, ондағы адамдардың жұмысы туралы да, туған қаласы туралы да көптеген қызықты ақпарат алдым.

Маған бұл іс-шара, әсіресе біздің қоймада болған сәтіміз өте ұнады. Мен үшін құнды құжаттардың қалай сақталатынын білу, әсіресе ескі қағазды қалай қалпына келтіруге және жөндеуге болатындығын білу пайдалы болып табылады.

Мен қазір бұл жер туралы толығырақ білгеніме қуаныштымын, өйткені мен білімімді толықтыру үшін қай уақытта болмасын осы жерге келе аламын. Қызықты экскурсия үшін қызметкерлерге алғыс айтамын.

Оразғали Айжан, ФМ-22-1 тобының студенті

“Bolashaq” академиясының студенті ретінде мен алғаш рет Қарағанды облысының мемлекеттік мұрағатына бардым. Маған өте ұнады, осы мекеменің тарихын тыңдау, жұмыс процесін көру, сондай-ақ өзімді осы жұмыспен сынап көруім қызықты болды.

Жанбекова Даяна, Ю-22-1 тобының студенті

Бізге мұрағатқа барып, көп нәрсені білуге қолайлы мүмкіндік бергені үшін Қарағанды облысының мемлекеттік архивінің басшысы Алмас Амантайұлы Тәжіғұловқа алғысымызды білдіреміз. Біз өз көзімізбен қастерлі де қасиетті -құжаттар қоймасын көрдік, оларды сақтау және цифрландыру жолдары туралы білдік. Құнды, түпнұсқа құжаттарды қолыңызға ұстап көру -тарих беттерімен шынайы, нақты байланыс.

Біз мұрағатқа алдағы уақытта өзінің игілікті міндетін орындауда, мәдени мұраны сақтауда және жас ұрпақтың мұрағатқа деген тарихи қызығушылығын дамытуда үлкен жетістіктер тілейміз.

Сорокин Данил, Ин-22-1 тобының студенті