“Қазіргі әлемдегі ғылым және білім” Халықаралық ғылыми-практикалық конференциясы, 23 сәуір 2021 ж. “Bolashaq”академиясы. Қарағанды

Құрметті достар, әріптестер, “Қазіргі әлемдегі ғылым және білім” атты Халықаралық ғылыми-практикалық конференцияға қатысқандарыңыз үшін үлкен алғысымды білдіргім келеді. Біздің онлайн конференция Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 30 жылдығына арналған жаңа форматта өткізілді.

Тәуелсіздік-еліміздің басты мемлекеттік мерекесі. Тәуелсіздік жылдарында Қазақстан халықаралық аренада мойындалған дамыған мемлекетке айналды және әлемдік экономикалық, әлеуметтік, саяси және ғылыми жүйеде лайықты орынға ие болды.

“Қазіргі әлемдегі ғылым және білім” конференциясы ғылыми зерттеулердің жетістіктері мен тәжірибесімен бөлісуге, жетекші ғалымдар мен кәсіпқойлармен тікелей қарым-қатынаста ақпарат алуға, ғылыми-педагогикалық кадрлардың ғылыми құзыреттілігі мен біліктілік деңгейін арттыруға, ғылым мен өндіріс байланыстарын жетілдіруге, алынған ақпаратты мамандарды кәсіби даярлауда қолдану мүмкіндіктерін кеңейтуге мүмкіндік береді. Айтылған баяндамалар конференцияға қатысушылар тарапынан ғылыми қызығушылық тудырды. Жұмыс қорытындысы бойынша қатысушылар растайтын сертификаттар алды.

Конференцияның мақсаты-кәсіби өзара іс-қимылды нығайту және тәжірибе алмасу, білім беру, педагогика, құқықтану және формация салаларындағы мәселелерді ашық талқылау. Өзекті проблемаларды талқылау және ғылым мен білімнің қазіргі жай-күйін талдау; ғылым мен білімнің ықпалдасу жолдарын анықтау, оқу орындарында мамандар даярлау сапасын жақсарту; қазіргі заманғы ғылымның, инновациялар мен білімнің серпінді дамуына ықпал ететін ұсынымдарды тұжырымдау мақсатында Қазақстанда және одан тыс жерлерде ғалымдар мен практиктерді шоғырландыру.

“Bolashaq” академиясының ректоры, ф.ғ.к., профессор, Еуразия Халықаралық экономикалық академиясының академигі Қ.Н. Меңлібаев құттықтау сөз сөйледі. Қарағанды қ.

Сондай-ақ, з.ғ.д., профессор, ҚР Ұлттық Ғылым академиясының құрметті мүшесі, ҚР Жаратылыстану Ғылымдары Академиясының толық мүшесі Б.М. Нұрғалиев сөз сөйледі. “Bolashaq” академиясы Қарағанды қ.;

Никифоров В.В., бірінші проректор, ғылыми жұмыс жөніндегі проректор, б.ғ. д., М. Остроградский атындағы Кременчуг ұлттық университетінің профессоры. Кременчуг қаласы.

· Ынтымақтастық туралы шарттар шеңберіндегі халықаралық онлайн форум-конференцияның бірлескен ұйымдастырушылары:

· М.Ақмолла атындағы Башқұрт мемлекеттік педагогикалық университеті. М. (Уфа, Башқұртстан)

· Халықтар достығы университеті. Мәскеу. Ресей

· М. Остроградский атындағы Кременчуг ұлттық университеті. Кременчуг. Украина.

· Новосібір мемлекеттік аграрлық университеті. Новосибирск Ресей.

· Махттумкули атындағы Тіл және Ұлттық қолжазба институты. Ашхабад. Түрікменстан.

· Ресей ІІМ Барнаул заң институты. Барнаул қаласы. Ресей

· Кострома мемлекеттік дене шынықтыру және спорт университеті. Кострома қ. Ресей.

· Жақын және алыс шетелдерден барлығы 250-ден астам баяндама келіп түсті: Ресей, Беларусь, Түркіменстан, Қырғызстан, Әзірбайжан, Украина және Үндістан.

· Қазақстан Республикасы: Қарағанды қ., Орал қ., Тараз қ., Нұр-сұлтан қ., Семей қ., Атырау қ., Қызылорда қ., Петропавл қ., Алматы қ., Балқаш қ., Шахтинск қ., Теміртау қ., Шымкент қ. Қарағанды облысы. Ақмола облысы және Павлодар облысы.

· Конференция материалдары екі томдық болып жарияланды.

Сондай-ақ, “Қазіргі әлемдегі ғылым және білім” Халықаралық ғылыми-практикалық конференциясы Қазақстан Республикасының, Ресей Федерациясының, Украина мен Беларусьтің прогрессивті білім беру практикаларының пікір алмасуы, сондай-ақ елдер арасындағы ынтымақтастықты нығайту бола отырып, шығармашылық жағдайда өткен қазіргі ғылым мен білім берудегі кәсіби қызметте туындайтын ең жан-жақты, өзекті мәселелер мен проблемалар бойынша тәжірибе алмасу үшін тамаша пікірталас алаңына айналғанын атап өткім келеді.

Сонымен қатар, біз конференцияның барлық қатысушыларына алғысымызды білдіреміз және барлығына күнделікті ғылыми жұмыста жемісті жұмыс тілейміз. Рахмет!

“Bolashaq” академиясының СҒЗЖ жөніндегі проректоры Оразбаев Х.К. Қарағанды қ.