“Қазақстанның басқа елдермен дипломатиялық қатынастарының орнағанына 30 жыл” тақырыбындағы кураторлық сағат

2022 жылғы 7 желтоқсанда Болашақ академиясының акт залында “Қазақстанның басқа елдермен дипломатиялық қатынастарының орнағанына 30 жыл” тақырыбында ашық кураторлық сағат өтті. Аталған іс-шараны Шет тілдері және мәдениетаралық коммуникация кафедрасы ұйымдастырды.

Кураторлық сағаттың мақсаты: студенттердің ҚР-ның басқа елдермен дипломатиялық қатынастары туралы білімдерін кеңейту

Тапсырмалар:

1.Басқа елдердің менталитетін құрметтеуге тәрбиелеу;

2.Студенттердің коммуникативтік қабілеттерін дамыту;

3.Студенттердің танымдық қызметін жандандыру.

Бүгінгі кураторлық сағатты өткізу үшін біз осы саламен тығыз байланысты әріптестерімізді шақырдық. Құқықтық және қаржылық пәндер кафедрасы да біздің кураторлық сағатымызға қатысты.

Заң ғылымдарының кандидаты, Болашақ академиясының құқықтық және қаржы пәндері кафедрасының доценті Дана Әбдіжаппарқызы Әбдәкімова студенттермен викторина өткізіп, Қазақстанның басқа елдермен дипломатиялық қарым-қатынас орнату тарихы туралы әңгімеледі.

Ин-21-1 К тобының студенттерінен сұрақтар

1) Қазақстан қай елдермен дипломатиялық қатынастар орнатпаған?

2) Осы елдермен дипломатиялық қатынастар орнатудың алғышарттары бар ма?. Біз сондай-ақ Қазақстанның әртүрлі елдермен ынтымақтасатынын білеміз. Олардың бірі-АҚШ. 2016 жылы Болашақ Академиясында жұмыс істеген Америкадан келген әріптесіміз Джим Раян мырза, ESL Center washington оқытушысы өз тәжірибесі туралы айтып берді.

Ин-20-1 тобының студенттері қойған сұрақтар:

1) What are the prospects for extension of relations between Kazakhstan and the USA for students?

2) What is your opinion about futher relations between Kazakhstan and the USA?

3) What do you think about academic mobility?

Біздің көптеген студенттеріміз басқа елдердің мәдениетіне, тіліне қызығушылық танытатынын атап өткім келеді, олардың бірі – Франция мемлекеті.

Біздің келесі қонағымыз Фирсова Екатерина Евгеньевна, “Қарағанды Француз Альянсы” қоғамдық бірлестігінің директоры. Екатерина Евгеньевна өз тәжірибесі туралы және Қазақстан мен Францияның тығыз ынтымақтастығы туралы 15 минуттай әңгімелеп берді.

Студенттердің сұрақтары:

Қазақстан мен Францияның тығыз Одағында қандай болашақты көріп отырсыз?
Сіздің ойыңызша ҚР мен Францияның өзара қарым-қатынасын қалай сипаттауға болады? Қазақстан мен Франция арасында қандай бірлескен жобалар болды?

Бүгінгі іс-шараға үлес қосқан қонақтарымызға, барлық студенттер мен оқытушыларға үлкен рахмет. Қазақстанның басқа елдермен тығыз және жемісті ынтымақтастығына үміттенеміз.

Кураторлық сағаттың қорытындысында студенттер осы оқиғаға үлкен қызығушылық танытатын болатындығын атап өтілді.Елдердің бір – бірімен өзара қарым-қатынасы – бұл әр елдің басқа елдермен дипломатиялық байланысын қамтамасыз ететін біртұтас жүйе.