“Қазақстандағы ұлттық спорт түрлері” тақырыбындағы кураторлық сағат

2024 жылғы 16 наурызда Шет тілдері және мәдениетаралық коммуникация кафедрасының аға оқытушысы Р.Р. Ганеев “Қазақстандағы ұлттық спорт түрлері” тақырыбында ИН-22-1 топтарымен кураторлық сағат өткізді. Тақырыпты талқылау “Ұлттық спорт” ұғымын анықтаудан басталды.

Студенттер осы терминнің мазмұнына қатысты өз пікірлерін білдірді, сондай-ақ ұлттық спорт түрлеріне мысалдар келтірді. Мысалдардың ішінде: бәйге, қазақша күрес, көкпар және т.б. Руслан Рашидович Қазақстандағы ең көп таралған спорт түрлерін егжей-тегжейлі сипаттады. Студенттердің пікірінше, ұлттық спорттың бұл түрлері Қазақстан тарихымен және қазақ халқының өмір салтымен тікелей байланысты. Мысал ретінде Nomadic games келтірілді, бұл тарихтағы көшпелі өмір салты туралы тікелей айтады.

Соңында студенттер өздерінің сүйікті ұлттық спорт түрлері туралы ойларымен бөлісті. Кез-келген спорт-салауатты өмірдің кепілі. Ұлттық спорттың пайда болу тарихы мен дәстүрлерін ұмытпау керек.