“Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздерінің құрылғанына 30 жыл” және “Қазақстанның БҰҰ-ға кіруі” тақырыптарында ашық кураторлық сағат

2022 жылғы 25 қарашада педагогика кафедрасының эдвайзерлері С. Р. Шутенова, А. М. Тәжинин “Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздерін құрудың 30 жылдығы” және “Қазақстанның БҰҰ-ға кіруі” тақырыптарында орыс бөлімшесінің ПжП мамандығының студенттерімен ашық кураторлық сағат өткізді.

Кураторлық сағаттың мақсаты студенттерді Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздеріне құрметпен және мейірімділікпен қарауға тәрбиелеу, студенттердің мемлекеттік рәміздерді қоғамдық құндылық ретінде қабылдауына ықпал ету, студенттерді Қазақстанның Біріккен Ұлттар Ұйымындағы рөлі туралы, халықаралық қоғамдастықтың әлемде қауіпсіздік пен әл-ауқатты қамтамасыз етудегі маңыздылығы туралы хабардар ету болды.

Кураторлық сағат барысында Қазақстан Республикасы Егемендігінің қажетті атрибуттары ретінде мемлекеттік рәміздердің: Ту, Елтаңба, Әнұранның маңыздылығы талқыланды, мынадай сұрақтар төңірегінде әңгіме жүргізілді:

ҚР Мемлекеттік рәміздер күнін атаңыз?

ҚР Елтаңбасының, әнұранының, туының авторы кім?

Ту мен елтаңбадағы суреттер нені білдіреді?

Сондай-ақ, Қазақстан Республикасының БҰҰ-ға кіруінің маңыздылығы талқыланды, БҰҰ-ның негізгі мақсаты жаһандық ауқымда бейбіт және орнықты дамуды ілгерілету болып табылады. Қазақстан тәуелсіздік алғаннан кейін өзінің сыртқы саясатының негізгі қағидаты ретінде тату көршілік қатынастардың бейбіт дамуы мен кеңеюін айқындады.

Кураторлық сағаттың қорытындысында Мемлекеттік рәміздер Қазақстан Республикасы тәуелсіздігінің ажырамас атрибуты болып табылатындығы, елдің Туын, Елтаңбасын және Әнұранын қорғау және құрметтеудің маңыздылығы туралы қорытынды жасалды, БҰҰ қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшін халықаралық ұйым болып табылатындығы және оған кіру біздің еліміз үшін халықаралық ынтымақтастықты нығайту барысындағы нақты қадам болғандығы айтылды.