Қазақстан Республикасындағы ғылым қызметкерлері күніне арналған кездесу

2022 жылдың 12 сәуірінде “Bolashaq” академиясының “Руханият”ғылыми-зерттеу орталығының директоры. АУ. Аупенова Қарағанды теміржол колледжінің (ZOOM) студенттері алдында сөз сөйледі. Кездесу Қазақстан Республикасындағы Ғылым қызметкерлері күніне арналды. Ғылым қызметкерлерінің кәсіби мерекесі республика Президентінің 2011 жылғы 20 қазандағы № 164 Жарлығымен бекітілді. Қазақстанда Ғылым қызметкерлері күнін бірінші рет мерекелеу ғылым туралы жаңа заңды іске асырудың бірінші жылының аяқталуымен тұспа-тұс келді.

Алия Укужановна студенттерге Қ.И. Сәтбаевтың (1899-1964) ғылыми қызметі туралы айтып берді. Қаныш Имантайұлы-көрнекті мемлекет және қоғам қайраткері, әлемге әйгілі ғалым, қазақстандық геологтар мектебінің негізін қалаушы, КСРО және ҚазКСР Лениндік және Мемлекеттік сыйлығының лауреаты Қазақ КСР Ғылым Академиясының тұңғыш президенті болды. Бұл адам бүкіл өмірін ғылымға және оның елдегі дамуына арнады. Қазақстанда ғылым қызметкерлері күні оның туған күнін (12 сәуір) мерекелеуге орайластырылды.

61 жыл бұрын – 1961 жылғы 12 сәуірде-адамзат алғаш рет ғарышты бағындыра алды. Бірінші ғарышкер Юрий Гагарин болды (1934-1968).

2017 жылдың 12 сәуірінде “Рухани Жаңғыру” мемлекеттік бағдарламасы қабылданды.

Қарағанды темір жол колледжінің студенттері “Bolashaq”академиясы өткізетін ғылыми-зерттеу қызметінің негізгі бағыттарымен танысты.

Ғылыми қызметпен айналысуға белсенді шабыт пен тұрақты құлшыныс тілейміз!