Академия студенттерінің урбанистика орталығындағы қалалық ортамен танысу туралы пікірлері

Бүгін, 2023 жылғы 16 мамырда, ЖББ пәндері кафедрасының меңгерушісі А.У. Ильясованың басшылығымен біз урбанистика орталығына барып, Террикон алқабының қызметкерлерімен таныстық. Біз олардың жаңа жобалары және қазірдің өзінде аяқталған бір-екеуі туралы білдік. Урбанистика орталығының сәтті жобалары: ескерткіштерді қалпына келтіру, бүкіл қала бойынша муралдарды құру және Орталық мәдениет және демалыс саябағының эстетикалық компонентін жақсарту. Бұл орталықтың жайдары және еңбекқор адамдары ағаш отырғызумен және жалпы туған қаланың сыртқы түрін жақсартумен айналысады. Мен өзімнің бұрыннан білетін жерлер туралы жаңа нәрселерді білуімнен, қалаға басқа көзқараспен қарауымнан және туған жеріміздің гүлденуі бізге тікелей байланысты екенін түсінуімнен танымдық тағылым алдым. Урбанистика орталығының қызметкерлеріне ақпараттық кездесу үшін алғысымды білдіремін.

ИН-21-1 тобының студенті Тельман Аида

Урбанистика орталығы – Қарағандының маңызды орындарының бірі, бұл қаламыздың дамуына көмектеседі, сол жерде жұмыс істейтін, біздің қалада білім алған адамдар өз күш-жігерінің арқасында оны кейде тіпті өз есебінен жақсартуға, сәулеттендіруге күш салады.

Қазіргі уақытта бұл орталық біздің басты көшеміз – Бұқар Жырау даңғылын қалпына келтірумен айналысады, ол жерде осы көшеге қандай дизайнды қолдану керектігін анықтау үшін жұмыстар жүргізілуде.

ИН-21-1 тобының студенті Терещенко Владлен

2023 жылғы 16 мамырда біз Қарағанды урбанистика орталығына бардық. Осы орталықтың директоры Валерия Хасуева бізге оның құрылуы және бірлескен жұмыстың басында туындаған қиындықтар туралы әңгімелеп берді. Бізге осы орталық ынтымақтасатын кәсіпорындар мен өткізілетін коллаборациялар туралы айтылды. Сондай-ақ, біз қаланы абаттандыруға бағытталған алдағы жоспарлар туралы білдік. Бізге олар жасаған жұмыстың нәтижелері де ұсынылды. Мұндай жерлерге бару Қарағанды қаласының тұрғындарының патриоттық сезімінің артуына оң әсер етеді деп санаймын.

ИН-21-1 тобының студенті Хван Елизавета