Академия дәстүрлері: кортоп беру жұмыстары жалғасуда

“Bolashaq” академиясы 28 қараша 2019 жылы студенттер үйінде картоп беруді жалғастырды.

Студенттер академиядан қосымша әлеуметтік көмек алды.

Картоп туралы қызықты деректер:

Картопқа арналған мұражай бар. Ең танымал “картоп” мұражайы Бельгияда орналасқан.

Кейбір тропикалық елдерде өткен картоп ақша баламасы болды.

Ресейде “Синеглазка” картоптың мұндай кең тараған сорты “Ганнибал” деп аталады, Пушкин атасының құрметіне, ол Ресейдегі картоппен тәжірибе жасаған алғашқы селекционерлердің бірі болды.

Беларусь Республикасының астанасында картоп ескерткіші бар.

Әлемде көк түспен ерекшеленетін картоптың екі түрі бар.

Әлемдегі ең қымбат картоп Нуармутье аралында (Франция) өсіріледі. Бұл сорттың килограммының құны шамамен бес жүз Еуро.

Картоп өсірудің алғашқы кезеңі төрт мың жыл бұрын қазіргі Перу аумағында өмір сүрген үндістер болды. Олар екі жүз түрлі картоп сорттарын шығарды.

Картоп шамамен 4/5 судан тұрады. Нақты мән сортқа байланысты.

Картоп-бір кездері жеңілдікте өсірілген алғашқы тамырлы өсімдік. Бұл эксперимент 1995 жылы “Колумбия”американдық ғарыш станциясында жасалды.

Беларусь Республикасы халықтың жан басына шаққанда картоп өндіру бойынша әлемде бірінші орынды алады.

Ең үлкен картоп 8 килограммға жуық салмақ болды.