ӘУЕЗОВ ОҚУЛАРЫ-18: АБАЙ ҚҰНАНБАЙҰЛЫНЫҢ 175 ЖЫЛ ТОЛУЫНА ОРАЙ «ҰЛЫ АБАЙДЫҢ РУХАНИ МҰРАСЫ» АТТЫ ХАЛЫҚАРАЛЫҚ ҒЫЛЫМИ–ТӘЖІРИБЕЛІК КОНФЕРЕНЦИЯ

ӘУЕЗОВ ОҚУЛАРЫ-18: АБАЙ ҚҰНАНБАЙҰЛЫНЫҢ 175 ЖЫЛ ТОЛУЫНА ОРАЙ

«ҰЛЫ АБАЙДЫҢ РУХАНИ МҰРАСЫ»  АТТЫ ХАЛЫҚАРАЛЫҚ

ҒЫЛЫМИ–ТӘЖІРИБЕЛІК КОНФЕРЕНЦИЯ

Елі: Қазақстан Республикасы

Өткізілетін орны: Шымкент қаласы, Тәуке хан даңғылы, 5.

Өткізу уақыты: 16-17  сәуір 2020 ж.

Пленарлық мәжілістің өткізілетін орны және уақыты: бас ғимарат, акт залы, сағ.10.30.

Ұйымдастырушы: М.Әуезов атындағы Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік университеті

Конференция өткізудің мақсаты:  Қазақстан Президентінің  2019 жылдың  2 қыркүйегіндегі «СЫНДАРЛЫ ҚОҒАМДЫҚ ДИАЛОГ – ҚАЗАҚСТАННЫҢ ТҰРАҚТЫЛЫҒЫ МЕН ӨРКЕНДЕУІНІҢ НЕГІЗІ» атты Президенттің жолдауындағы міндеттер бойынша пікірталасқа барлық санаттағы зерттеуші-ғалымдардың қатысуына  мүмкіндік беретін ақпараттық ғылыми алаң құру  және Абай Құнанбайұлының 175 жылдық мерейтойын атап өту, жастарға Ұлы тұлғаның ой-толғамдарын кеңінен дәріптеу.

Конференция жұмысы келесі секциялар бойынша өткізіледі:

1. Қазіргі тіл білімі және әдебиеттанудың мәселелері: Абай Құнанбайұлына 175 жыл.
2. Тарих және қазіргі заман: Алтын Орданың 750 жылдығына арналған «Алтын Орда және оның түркі әлеміне әсері».
3. Білім беру және мәдениет аясында инновациялық қызметке болашақ педагогтарды кәсіби тұрғыдан даярлау.
4. Инклюзивті білім беру: мәселелері мен қазіргі жағдайы.
5. Экономиканы цифрландыру – Қазақстанның әлеуметтік-экономикасын дамытудың  – факторы ретінде.
6. «ХХІ ғасырдағы заң ғылымы: өзекті мәселелері мен бағыттары және оларды шешу жолдары».
7. Агроөндірістік кешеннің тұрақты дамуын және ауылшаруашылық өнімдерінің қауіпсіздігін құқықтық қамтамасыз ету.
8 «Ақылды технологиялар» – Қазақстанның агроөнеркәсіп кешенін қарқынды дамыту мүмкіндігі.
9. Химиялық технологияларды дамытудың заманауи бағыттары,  металлургия, нанотехнология және силикат материалдары.
10. Эразмус+ бағдарламасысының ЖОО-ның бәсекеге қабілеттілігін арттыруға және әлемдік ғылыми кеңістікке кірігуіне қосқан үлесі.
11. Жеңіл және тамақ өнеркәсібінің даму болашағы.
12. Құрылысқа және машинажасауға заманауи технологияларды енгізу.
13. Тіршілік қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау.
14. Жаңартылған энергетика, ресурстар және энергияны сақтаушы технологиялар.
15.   Физика-математикалық ғылымдар саласындағы теориялық және қолданбалы зерттеулер, өндірісті автоматтандыру мен IТ-технологиялар.
16. Бәсекеге қабілетті тұлғаны психологиялық тұрғыдан тәрбиелеу мен дамытудағы спорттық сауықтыру аспектілері.

Конференция тақырыбы бойынша маңызды ғылыми-зерттеу нәтижелері бар Қазақстан Республикасы  және шетел мемлекеттерінің жоғары оқу орындары мен ғылыми-зерттеу институттарының профессор-оқытушылар құрамы мен ғалымдары конференция жұмысына қатысуға шақырылады. Конференция аясында Испания, Дания, Ресей, Финляндия, Хорватия ғалымдарының, сонымен қатар жобаның серіктес – ассоциацияланған ЖОО өкілдерінің қатысуымен “Эразмус+ бағдарламасының жоғары оқу орындарының бәсекеге қабілеттілігін арттырудағы үлесі және олардың әлемдік ғылыми кеңістікке кірігуі” тақырыбында Вебинар өтеді.

Конференцияның жұмыс тілдері: қазақ, орыс және ағылшын тілдері.