ҒЫЛЫМИ ЗЕРТТЕУЛЕР, ГУМАНИТАРЛЫҚ ПЕДАГОГИКА ЖӘНЕ ПЕДАГОГИКАЛЫҚ ТӘЛІМГЕРЛІК ОРТАЛЫҒЫНЫҢ ЖАҢАЛЫҚТАРЫ

Гуманитарлық педагогика орталығының мүшесі “Педагогика” кафедрасының доценті Шалтаева Роза Жиембаевна “Bolashaq”академиясының ПМНО-19-2к тобының студенттерін республикалық қашықтық байқауына қатысуға дайындады.

Онлайн байқау “Атамұра” зияткерлік порталында “Qanatty Qalam” балалар-жасөспірімдер журналымен өткізілді. Журнал Қазақстан Республикасының Ақпарат және әлеуметтік даму Министрлігімен бекітілген.

Журналдың мақсаты:

• білім алушылардың зияткерлік және шығармашылық қабілеттерін анықтау және дамыту;
  • ғылыми (зерттеу), шығармашылық сабақтарға қызығушылықты арттыру;
  • ғылыми білім мен шығармашылық жетістіктерді насихаттау;
  • өнердегі жас таланттарды қолдау және дамыту.

Байқау келесі тақырыптар бойынша өткізілді :

-Қазақстан Тарихы.

-Тіл-тәуелсіздіктің негізі.

-Білімнің шыңы.

-Менің Отаным.

-Поэзия әлемі.

-Менің кішкентай Отаным.

-Табиғатқа қамқорлық жасаңыз.

-Алтын жүн

-Өркенде, Қазақстан!.

-Түстердің құпиялары.

Журналдағы жұмыстар эссе, шығарма, реферат, сканвород, кроссвород, тест, өлең, қолөнер форматтарында қабылданды.

12.12.2022 жылы жарияланған байқау нәтижелері бойынша “Менің кішкентай Отаным” (эссе) номинациясында студенттердің өзіндік шығармашылық жазбаша жұмысының бір түрі ретінде ПМНО-19-2к тобының студенті Кошенова Диананың жұмысы мақтау қағазымен, ата-аналарға алғыс хатпен және жарияланымды растайтын сертификатпен марапатталды.

“Табиғатты сақта” номинациясына ПМНО-19-2 тобының студенті Әбдірахманова Дильназ қатысты. Бұл мақала адамдардың назарын қоршаған ортаның жаһандық проблемаларына және олардың пайда болу себептеріне назараударуға арналған. Ғылым табиғат құпияларына, ғаламның заңдарына, жердің, тірі организмдердің және адамның ішкі құрылымына тереңірек енуде. Біздің әлем-біздің үй. Бұл үйді кез келген жағдайда сақтау біздің міндетіміз.

“Тіл-тәуелсіздік негізі “номинациясында ПМНО-19-2 тобының студенті Бекмағанбетова Эльмира мақала жазды, ол конкурс нәтижелері бойынша мақтау қағазымен, ата-аналарына деген алғыс хатпен және жарияланымды растайтын сертификатпен марапатталды.