Стартап жобалардың тұсаукесері

23 қарашада конференц-залда ғылыми жұмыс және халықаралық ынтымақтастық жөніндегі проректор Г. А. Қадырова мен “Құқықтық және қаржылық пәндер” кафедрасының аға оқытушысы Б. Т. Ахметованың қатысуымен “Шет тілі: екі шет тілі”, “Фармация”, “Қазақ тілі мен әдебиеті”, “Қаржы” ББ студенттерінің стартап жобаларының тұсаукесері өтті. Қазіргі әлемде бизнес-акселераторлар бар, онда стартап-кәсіпкерлер өздерінің бизнес-жобаларын құруды үйренуге, тәлімгерлерден көмек пен кеңес алуға және өз дағдыларын “ширатуға” келеді. Мұндай үдеткіштер жоғары оқу орындарында да бар. Академияда мұны “Кәсіпкерлік қызмет негіздері” пәні бойынша сабақтарда жүзеге асыруға болады.

Студенттер : өндірістік, коммерциялық қызмет, қызмет көрсету саласы кәсіпкерлік түрлері бойынша Funding Pitc дайындады.

ElevatorPitch (1 минут) — лифттегі инвестормен сапар кезінде жасауға болатын жобаның ең қысқа тұсаукесері. Тек үш блокқа уақыт жеткілікті: мәселе, шешім және жобаны монетизациялау мүмкіндігі. Әлбетте, “лифтте ойнау” кезінде кәсіпкер инвесторды қызықтырып, оны лифттен кететін жері жоқ екенін пайдаланып, жобаға қаражат салуға ынталандыруы керек.

Idea Pitch (3 минут) жоба атауынан, проблемадан, шешімнен, нарық көлемінен, бизнес-модельден, командадан, қорытынды мен байланыстардан тұрады.

FundingPitch (7-10 минут) idea Pitch блоктарын және бәсекелестердің сипаттамасын, жоспарларын, қазірдің өзінде не істелгені және жалғастыру үшін қанша қаражат қажет екендігі туралы деректерді қамтиды.