2024 жылғы 23 ақпанда “Bolashaq” Академиясында маңызды ғылыми кездесу – өзекті тақырыпты талқылауға бағытталған халықаралық қатысумен “ЖАСТАР ЖӘНЕ ҚАЗІРГІ ЗАМАННЫҢ ЖАҺАНДЫҚ МӘСЕЛЕЛЕРІ” республикалық ғылыми-практикалық конференциясы өтті:

Бұл іс-шараға 200-ден астам қатысушы жиналды, оның ішінде студенттер, магистранттар, жоғары оқу орындарының оқытушылары, гимназиялар мен мектептердің мұғалімдері бар, бұл оның ауқымы мен маңыздылығын көрсетеді.

Конференция сағат 10:00-де гуманитарлық педагогика орталығының директоры, педагогика ғылымдарының кандидаты, Академияның педагогика кафедрасының доценті Ғалия Қасқарбекқызы Бөкижанованың және әлеуметтік-тәрбие жұмысы жөніндегі проректор, Қазақ тілі мен әдебиеті кафедрасының доценті Райхан Налжигитқызы Исмаилованың құттықтау сөздерімен басталды. Әбдірахманов Рүстем Хасенұлы, қазақ тілі мен әдебиеті кафедрасының доценті, регламентке жауапты “Jauhar” студенттік үйірмесінің жетекшісі күн тәртібін ұсынды, соның арқасында қатысушылар алдағы іс-шаралар кестесі туралы толық ақпараттандырылды.

Пленарлық отырыста академия студенттері мен магистранттарының үздік 11 баяндамасы ұсынылды. Барлық баяндамашылар ғылыми қоғамдастық пен зерттеулерге қосқан елеулі үлесі үшін грамоталармен және ақшалай сыйлықтармен марапатталды. Бұл “Bolashaq” Академиясының жастар арасында ғылыми зерттеулерді қолдау мен дамытуға деген талпынысын көрсетеді.

Пленарлық отырыстан кейін қатысушылар мүдделері бойынша бөлініп, секциялық отырыстар шеңберінде жұмысын жалғастырды. Барлығы 7 секция ұйымдастырылды, бұл қазіргі әлем мен жастар үшін өзекті тақырыптар мен мәселелердің кең ауқымын қамтуға мүмкіндік берді.

№ 1 СЕКЦИЯ ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ЗАҢНАМАСЫН ДАМЫТУ ПЕРСПЕКТИВАЛАРЫ
№ 2 СЕКЦИЯ ҚАРЖЫ ЖҮЙЕСІНІҢ МӘСЕЛЕЛЕРІ ЖӘНЕ ҰЛТТЫҚ ЭКОНОМИКАНЫҢ БӘСЕКЕГЕ ҚАБІЛЕТТІЛІГІН АРТТЫРУ\
С№ 5 СЕКЦИЯ
ҚАЗАҚ ФИЛОЛОГИЯСЫ: ҚАЗІР ЖӘНЕ БОЛАШАҚТА
№ 7 СЕКЦИЯ
ӘЛЕУМЕТТІК-ГУМАНИТАРЛЫҚ ҒЫЛЫМДАРДЫҢ ӨЗЕКТІ МӘСЕЛЕЛЕРІ
№ 3 СЕКЦИЯ
ДАМЫП КЕЛЕ ЖАТҚАН ТҰЛҒАНЫҢ ПСИХОЛОГИЯЛЫҚ-ПЕДАГОГИКАЛЫҚ АСПЕКТІЛЕРІ
ҮЗДІКСІЗ БІЛІМ БЕРУ ЖАҒДАЙЫНДА ТҰЛҒАНЫ ТӘРБИЕЛЕУ, ОҚЫТУ ЖӘНЕ ДАМЫТУ ПРОЦЕСТЕРІН ҰЙЫМДАСТЫРУДАҒЫ ИННОВАЦИЯЛЫҚ ТӘСІЛДЕР
№ 8 СЕКЦИЯ
ҚАЗІРГІ ДАМУ КЕЗЕҢІНДЕГІ ХИМИЯ-ФАРМАЦЕВТИКА ЖӘНЕ БИОЛОГИЯ-МЕДИЦИНА ҒЫЛЫМДАРЫНЫҢ ӨЗЕКТІ МӘСЕЛЕЛЕРІ
№ 6 СЕКЦИЯ
ТІЛДЕРДІ БІЛУ-МӘДЕНИЕТАРАЛЫҚ ҚАРЫМ-ҚАТЫНАСТЫҢ НЕГІЗІ

Айта кету керек, конференцияда ұсынылған барлық баяндамалар жоғары өзектілігімен, ғылыми және жаңалығымен ерекшеленді. Конференцияға қатысушылар қазіргі жастар мен жалпы қоғам алдында тұрған жаһандық мәселелерді шешудің жаңа идеялары мен тәсілдерін ұсына алды. Бұл баяндамашылардың дайындық деңгейін ғана емес, сонымен қатар “Bolashaq” Академиясының әлемдік ғылыми қоғамдастыққа интеграциялануға, сондай-ақ ғылым мен білім берудің дамуына елеулі үлес қоса алатын зерттеушілердің жаңа буынын қалыптастыруға деген ұмтылысын көрсетеді.

Бұл тәсіл білімнің шекарасын кеңейтуге ғана емес, сонымен қатар жас зерттеушілер арасында сыни ойлау мен ғылыми қызығушылықты оятуға мүмкіндік береді. Мұндай іс-шаралар ғалымдар мен практиктердің әртүрлі ұрпақтары арасында білім мен тәжірибе алмасу үшін бірегей платформа құрып, сол арқылы елдің ғылыми әлеуетін дамытуға ықпал ететінін атап өту маңызды.

Біз “Bolashaq” Академиясының ғылым мен білім берудің әртүрлі салаларында ілгерілеуге ықпал ететін жаңа идеялар пайда болатын және дамитын орынға айналғанын мақтан тұтамыз. Барлық қатысушыларға қосқан үлестері үшін алғыс айтамыз және болашақ конференциялар мен ғылыми форумдарда жаңа кездесулер күтеміз.

Іс-шара жоғары ұйымдастырушылық деңгейде өтті және ғалымдардың, оқытушылар мен студенттердің қазіргі заманның жаһандық мәселелерін шешудегі күш-жігерін біріктіруге ықпал етті. Біз барлық қатысушылар мен ұйымдастырушыларға осы конференцияның сәттілігіне қосқан үлестері үшін алғыс айтамыз және академиямызда ғылыми зерттеулердің одан әрі дамуына үміттенеміз.

Конференция жинағы 1 том

Конференция жинағы 2 том