“Отбасы және отбасылық құндылықтар” тақырыбында дәріс өткізу

2023 жылдың 04 мамырында қазақ тілінде оқитын барлық білім беру бағдарламаларының күндізгі бөлім студенттері арасында профессор Ақылбек Тайбулатұлы Қабжанов “Отбасы және отбасылық құндылықтар” тақырыбында дәріс өткізді.

Дәріс “Bolashaq” Академиясының құқықтық және қаржылық пәндер кафедрасының отбасы және отбасылық құндылықтар институтын нығайту жөніндегі іс-шаралар жоспарына сәйкес өткізілді.

Іс-шара Қазақстан Республикасындағы 2030 жылға дейінгі отбасылық және гендерлік саясат тұжырымдамасын, сондай-ақ ҚР Ғылым және жоғары білім министрлігі Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім Комитетінің ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрлігімен бірлесіп, Қазақстан Республикасындағы 2030 жылға дейінгі отбасылық және гендерлік саясат тұжырымдамасы шеңберінде ұсынымдарын орындауға бағытталған.

Іс-шараның мақсаты-барлық студенттердің отбасылық құндылықтарды, гендерлік әділеттілік пен теңдікті қалыптастыру туралы хабардарлығын арттыру. Отбасы институтын нығайту, некені, аналықты, әке мен баланы қорғау, отбасының қоғамдағы рөлін, өмір сапасын арттыру, рухани-адамгершілік отбасылық құндылықтарды сақтау және тұрмыстық зорлық-зомбылық құрбандарының құқықтары мен заңды мүдделерін қамтамасыз етуге бағытталған профилактикалық іс-шаралар.

Қатысушылар Отбасы арқасында мемлекет нығайып, дамып, халықтың әл-ауқаты артып келе жатқаны туралы дұрыс идеялар шығарғаны даусыз. Барлық уақытта елдің дамуы қоғамның және оған қатысты мемлекеттің жағдайына байланысты бағаланды.

Біздің студент “Отбасы – бұл адам өміріндегі ең маңызды құндылық қана емес, оның бар болуының мәні, оның шабытының қайнар көзі” деген тезисті игергеніне сенімдіміз.

Іс-шараларды өткізуге қатысқаны және белсенділігі үшін игі ниетті студенттерге алғыс білдіреміз!