Мемлекет Басшысы Қасым-Жомарт Тоқаевтың жыл сайынғы Қазақстан халқына Жолдауын талқылау

2024 жылғы 2 қыркүйекте “Bolashaq” академиясының профессор-оқытушылар құрамы мен студенттері тікелей эфир арқылы ел Президентінің жыл сайынғы Қазақстан халқына Жолдауымен танысты. Барлық қатысушылар атап өткендей, Жолдауда қазіргі қазақстандық қоғамның алдында тұрған өзекті мәселелер көтерілді. “Қаражатпен өмір сүру” несиелік және кепілдік міндеттемелерді жоспарлау кезінде әр отбасының әлеуметтік-экономикалық құрамдас бөлігінің негізгі постулаты болуы керек.

Жолдауда барлық процестерді толық цифрландыру кезінде олардың ашықтығын қамтамасыз ететін фискалдық жүйеге ерекше назар аударылды. Жоспар бойынша салықтық тексерулерден бас тарту жоспарлануда және табыс салығының сараланған ставкаларын белгілеу ұсынылады. “Кілтке дейін” ауқымды жобалар пулы іске қосылады. Мұның бәрі қоғамның барлық салаларын жан-жақты дамыту үшін маңызды серпін болатыны сөзсіз.

Ел Президенті барлық қазақстандықтардың болашақ туралы ойлайтын уақыты келгеніне баса назар аударады. Өз еркіңізді білдіруді 2024 жылғы 6 қазанда өтетін АЭС референдумында жасауға болады. Бұл ретте дамыған 30 елде 200 АЭС жұмыс істейтінін ескеру қажет.

Бірыңғай мемлекеттік медициналық ақпараттық жүйе және базалық мемлекеттік медициналық көмектің бірыңғай пакетін қалыптастыру Үкіметтің шұғыл міндетіне айналады және денсаулық сақтауда туындайтын барлық мәселелерді жедел шешу өзекті болып табылады.

2025 жыл қазақстандық қоғамда еңбекқорлық пен кәсіпқойлық идеяларына ықпал ететін жұмысшы мамандықтар жылы деп жарияланады. Ел Президенті “адал, қажырлы еңбекпен жетістікке жеткен адамдар әрқашан құрмет пен даңққа ие болуы керек” деп атап өтті.

Біздің еліміз уақыт талабына сай келеді және цифрлық инфрақұрылым үшін ғылым мен техниканың барлық жетістіктерін қолданады. Келесі жылы елордада оқушылар, студенттер, зерттеушілер, кәсіпкерлер үшін ашық болатын Ұлттық жасанды интеллект орталығы іске қосылады деп күтілуде.

“Халық үніне құлақ асатын мемлекет” тұжырымдамасы енгізілген сәттен бастап Қазақстанда пікір білдірудің пәрменді тетіктері мен түрлі диалог алаңдары жеткілікті болды және мемлекеттік қызметшілердің азаматтармен тікелей өзара іс-қимылы нормаға айналды.

Көріп отырғанымыздай, Жолдаудың барлық ережелері ең алдымен Заң мен әділеттілікке негізделген қоғам өмірінің барлық аспектілерін сапалы жетілдіруге қуатты серпін береді.

Жалпы білім беретін пәндер кафедрасы