“Bolashaq”академиясының СҒЗЖ – 2021 байқауының қорытындысы

2021 жылғы 26 ақпанда “BOLASHAQ” академиясында студенттер, магистранттар, докторанттар мен жас ғалымдарға арналған (халықаралық қатысумен) “Жастар және қазіргі заманның жаһандық мәселелері” Республикалық ғылыми-практикалық конференциясы өтті, оның пленарлық отырысында СҒЗЖ-2021 конкурсының жеңімпаздары мен жүлдегерлері жарияланды.

Ғылыми жұмыстар байқауына Академияның барлық курстарының студенттері мен магистранттары қатысты. Конкурстың әрбір зерттеу бағыты бойынша (8 бағыт) үздік жұмыстар анықталды:

1. Қазақстан Республикасы заңнамасының даму перспективалары;
  2. Қаржы жүйесінің проблемалары және ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігін арттыру;
  3. Дамып келе жатқан тұлғаның психологиялық-педагогикалық аспектілері;
  4. Үздіксіз білім беру жағдайында тұлғаны тәрбиелеу, оқыту және дамыту процестерін ұйымдастырудағы инновациялық тәсілдер;
  5. Қазақ филологиясы: бүгіні мен болашағы;
  6. Тілдерді білу-мәдениетаралық коммуникация негізі;
  7. Әлеуметтік-гуманитарлық ғылымдардың өзекті мәселелері;
  8. Химия-фармацевтика және биология-медицина ғылымдарының қазіргі даму кезеңіндегі өзекті мәселелері.

СҒЗЖ байқауы екі кезеңде өтті:

1) Бірінші кезең. Жоғары оқу орнындағы конкурс кезеңіне қатысу үшін жолдама берілетін үздік жұмыстар іріктеліне отырып, 2021 жылдың 21 желтоқсаны мен 1 ақпаны аралығында кафедрада жүзеге асырылды,

Кафедралар немесе ғылыми үйірмелер ұсынған, тиісті түрде ресімделген конкурстық жұмыстар жас ғалымдар кеңесінің төрағасына 2021 жылғы 8 ақпанда сағат 17:00-ге дейін Word форматындағы электрондық поштаға жіберілді (электрондық пошта: do_kami@mail.ru).

Екінші кезең. 2021 жылғы 12 ақпаннан 22 ақпанға дейін – сараптама комиссияларының жұмысы. Ректордың бұйрығымен бекітілген барлық білім беру бағдарламалары бойынша Конкурстық сараптамалық комиссиялар келіп түскен жұмыстарды қарап, олардың сапасы мен маңыздылығын бағалады, сондай-ақ ЖҒК төрағасымен бірге жүлделі орындарды анықтады.

Әр кафедра сайыскерлермен жеке сұхбаттасуға шықты, нәтижесінде: Мектепке дейінгі және бастауыш білім беру, Шет тілдері және мәдениетаралық коммуникация, заң пәндері, Педагогика және психология кафедраларынан үш жұмыс алынды. Кездесулер онлайн режимінде өтті (Skype).

12 ақпан мен 22 ақпан аралығында үлкен жұмыс атқарған комиссиялардың шешімі бойынша бірінші орындарға ие болған үздік жұмыстардың үздіктері іріктелді:

1. Бекдосова Камила-шет тілі және мәдениетаралық коммуникация кафедрасының ИН-18-1 тобының студенті
  2. Тілеп Тоғжан-заң пәндері кафедрасының МЮ-19-2 тобының магистранты
  3. Жұмажанова Нұржамал-мектепке дейінгі және бастауыш оқыту кафедрасының дПМНО-19-2с тобының студенті
  4. Қали Қорлан-Педагогика және психология кафедрасының ПиП-19-2 тобының студенті

II дәрежелі дипломмен марапатталған қатысушылар:

1. Ильина Гульнара-шетел тілі және мәдениетаралық коммуникация кафедрасының Дин-19-1С тобының студенті
  2. Мұханғалиева Аружан-заң пәндері кафедрасының Ю-18-2 тобының студенті
  3. Жампеисова Лаура-мектепке дейінгі және бастауыш оқыту кафедрасының ДОВ-19-1 тобының студенті
  4. Уатай Данагүл-Педагогика және психология кафедрасының ПиП-17-2 тобының студенті

Үшінші орынды иеленген конкурсанттар:

1. Шаяхмет Нұргүл-шет тілі және мәдениетаралық коммуникация кафедрасының дИН-19-2с тобының студенті
  2. Туркенич Никита-заң пәндері кафедрасының Ю-18-1 тобының студенті
  3. Баширова Ильмира – мектепке дейінгі және бастауыш оқыту кафедрасының ДОВ-18-1 тобының студенті
  4. Перепечкина Карина, Назарова Дильназа-топ студенттері Пип-19-1, педагогика және психология кафедраларынан.

Марапаттау рәсімі де онлайн режимде өтті.

Қатысушылар мен олардың ғылыми жетекшілері салтанатты түрде дипломдармен және алғыс хаттармен марапатталды.

Жас зерттеушілерді және олардың ғылыми жетекшілерін жас ғалымдарды танытуға мүмкіндік беретін конкурстың табысты қорытындыларымен шын жүректен құттықтаймыз!