Алматы қаласында биологиялық терминдердің Үш тілді сөздіктерін енгізу басталды

2019 жылдың 27-29 қыркүйегі аралығында “лингвомәдениеттану компоненті бар үш тілді биологиялық терминдердің сөздігін құру” гранттық жобасының ғылыми қызметкерлері А. Н. Калижанова мен М. Ю. Ишмуратова Алматы қаласына грант шеңберінде шығарылған үш тілді сөздіктерді (5 мектеп сөздіктерінен тұратын жиынтық және мектеп мұғалімдеріне арналған жалпы биологиялық терминдердің жиынтық сөздігі ассоциативті лингвомәдени компоненті түрінде қоса берілген) оқу және ғылыми процеске енгізу үшін барды.

Алдын ала келісім бойынша сөздіктер Қазақстан Республикасының Ұлттық академиялық кітапханасына, ботаника және фитоинтродукция институтына және Қазақ Ұлттық Медицина Университетіне ұсынылды. С. Д. Асфендьярова. Сөздіктер тұсаукесерінде Алматы қаласының өсімдіктер биология және биотехнология институтынан және медициналық колледждерден тапсырыстар түсті.

Барлық ұйымдардан тыс актілер, ал Ұлттық академиялық кітапханадан алғыс хат алынды.

Сөздікке деген қызығушылық олардың құрылуы мен жариялануының өзектілігін көрсетеді. Жинақтық сөздікте лингвомәдени компонент өте жоғары бағаланды, ол көптеген күтпеген, бірақ жағымды қосымша болып табылады.

Сөздіктер ұсыну аясында ҚазҰМУ қызметкерлерінен ботаника және фармакогнозия бойынша ұқсас сөздік жасау туралы ұсыныс түсті, гранттық топ жақын арада жұмыс істейтін болады.