“Жастар және қазіргі заманның жаһандық мәселелері” республикалық ғылыми-практикалық конференциясы (халықаралық қатысумен). №6 Секция

2022 жылдың 25 ақпанында “Bolashaq” ЖМ академиясында “Жастар және қазіргі заманның жаһандық мәселелері” атты жыл сайынғы республикалық ғылыми-практикалық конференция (халықаралық қатысумен) өтті.

Пленарлық отырыста шет тілдері және мәдениетаралық коммуникация кафедрасының екі студенті сөз сөйледі:

• Ахметова Д. Д. (ғылыми жетекшісі: аға оқытушы, филология ғылымдарының магистрі Калижанова А. Н.) “МЕКТЕП МҰҒАЛІМДЕРІНІҢ КӘСІБИ ДАМУЫНДАҒЫ ЖАОК -НЫҢ БІЛІМ ӘЛЕУЕТІ “тақырыбындағы құжатымен;
  • Амантаева А.З. (ғылыми жетекшісі: ф.ғ.к., профессор Оразгалиева Г. Ш.) “Лингвистикадағы түсті бейнелеу” тақырыбындағы баяндамасымен қатысты.

Сол күні сағат 14:00-ден 16:30-ға дейін “Bolashaq” ЖМ академиясының шет тілдері және мәдениетаралық коммуникация кафедрасы №6 секциясы студенттерінің 17 баяндамасы тыңдалған “ТІЛДЕРДІ БІЛУ МӘДЕНИЕТАРАЛЫҚ КОММУНИКАЦИЯ НЕГІЗІ” тақырыбындағы жұмысы өтті.

Секция төрағасы шет тілдері және мәдениетаралық коммуникация кафедрасының меңгерушісі, PhD, доцент Газиханова Жанар Газизовна; бірлескен төрағасы – СҒЗЖ бойынша жауапты, филология ғылымдарының магистрі, аға оқытушы Калижанова Анна Николаевна; хатшысы-ағылшын тілі мұғалімі, екінші курс магистранты Коңырова Әсем Берікқызы болды.

Секция жұмысына қазылар алқасының құрметті мүшесі-филология ғылымдарының кандидаты, академик Е.А. Бөкетов атындағы Қарағанды университетінің қауымдастырылған профессоры Какжанова Фарида Айдархановна қатысты.

Студенттер ұсынған баяндамалар бүгінгі күні өзекті тақырыптарды қамтыды және филология, лингвистика және шет тілінде білім беру әдістемесі саласындағы өте маңызды мәселелерді көтерді.

Ғылымда алғашқы саналы қадамдарын жасаған қатысушыларды мүмкіндігінше көбірек ынталандыру туралы шешім қабылданды.

Біз секцияның барлық жеңімпаздарын қуана хабарлаймыз:

“Өзектілік” номинациясында 1 орын – Ахметова Д. Д. “МЕКТЕП МҰҒАЛІМДЕРІНІҢ КӘСІБИ ДАМУЫНДАҒЫ ЖАОК-НЫҢ БІЛІМ БЕРУ ӘЛЕУЕТІ”

“Практикалық маңыздылығы” номинациясында 1 орын -Ермек Т.А.”БЛОГ” ЖОҒАРЫ СЫНЫП ОҚУШЫЛАРЫ АРАСЫНДА ЖАЗУ ДАҒДЫЛАРЫН ДАМЫТУДЫҢ ЖОБАЛЫҚ ТЕХНОЛОГИЯСЫ РЕТІНДЕ

Теориялық маңыздылығы” номинациясында 1 орын – Сулейменова А. О. FLUENTU МОБИЛЬДІ ҚОСЫМШАСЫ АРҚЫЛЫ ЖОҒАРЫ СЫНЫП ОҚУШЫЛАРЫНЫҢ КОММУНИКАТИВТІК ДАҒДЫЛАРЫ МЕН ӘЛЕУМЕТТІК ТӘЖІРИБЕСІН ҚАЛЫПТАСТЫРУ

“Өзектілік” номинациясында 2 орын – Таймазова С. А. THE IMPACT OF ONLINE SOCIAL MEDIA AND POPULAR CULTURE ON ADAPTING TO ENGLISH

“Өзектілік” номинациясында 2 орын – Оспанова М. К. БІЛІМ БЕРУ ПРОЦЕСІНІҢ САПАСЫН ЖАҚСАРТУ ШЕҢБЕРІНДЕ ЖОҒАРЫ СЫНЫП ОҚУШЫЛАРЫНА АРНАЛҒАН ЭЛЕКТИВТІ САБАҚ

“Практикалық маңыздылығы” номинациясында 2 орын – Бекдосова К. Ж. 11-СЫНЫП ОҚУШЫЛАРЫ АРАСЫНДА QUIZLET ҚОСЫМШАСЫ АРҚЫЛЫ АҒЫЛШЫН ТІЛІНІҢ ЛЕКСИКАЛЫҚ ҚОРЫН КЕҢЕЙТУ ПРОЦЕСІН ФАСИЛИТАЦИЯЛАУ

Практикалық маңыздылығы” номинациясында 2 орын-Кравченко К. Д. КООПЕРАТИВТІ ОЙЫНДАР БАСТАУЫШ СЫНЫП ОҚУШЫЛАРЫ АРАСЫНДА АҒЫЛШЫН ТІЛІ САБАҚТАРЫНДА КОММУНИКАТИВТІК ДАҒДЫЛАРДЫ ҚАЛЫПТАСТЫРУ ҚҰРАЛЫ РЕТІНДЕ

“Теориялық маңыздылығы” номинациясында 2 орын – Бейсембаева А. Н.  АҒЫЛШЫН ТІЛІН ОҚЫТУДА КӨРНЕКІ ҚҰРАЛДАРДЫ ҚОЛДАНУДЫҢ ТИІМДІЛІГІ

2 место в номинации «Теоретическая значимость» – Ковальчук К.Д.VIOLATION OF THE ENGLISH GRAMMAR RULES

“Өзектілік” номинациясында 3 орын – Ахметова И. Г. THE TECHNIQUE OF REFLECTION IN ENGLISH LESSONS AMONG STUDENTS OF THE 11TH GRADE

“Өзектілік” номинациясында 3 орын – Охан А.З . ИНТЕРНЕТ АҒЫЛШЫН ТІЛІ САБАҒЫН ҰЙЫМДАСТЫРУДЫҢ ҚАЙНАР КӨЗІ РЕТІНДЕ

“Практикалық маңыздылығы” номинациясында 3 орынБерікболова А.Б. АҒЫЛШЫН ТІЛІ САБАҚТАРЫНДА МАҚАЛ-МӘТЕЛДЕРДІ ҚОЛДАНУ

“Практикалық маңыздылығы” номинациясында 3 орын – Sultanova A. E. THE ELLEN DEGENERES SHOW FOR TEACHING THE PHONETICS OF THE ENGLISH LANGUAGE

“Теориялық маңыздылығы” номинациясында 3 орын Қойшыбаева А.К. СӨЙЛЕУ ДАҒДЫЛАРЫН ҚАЛЫПТАСТЫРУДА МИ ШАБУЫЛЫН ҚОЛДАНУ

“Теориялық маңыздылығы” номинациясында 3 орын – Kieva A. K. BORROWINGS IN MODERN ENGLISH: THE HISTORY OF THE FORMATION OF THE MODERN ENGLISH LANGUAGE

Секция бойынша жалпы ескертулер: жас зерттеушілер теория мен практика арасындағы тепе – теңдікті сақтауы керек, сонымен қатар зерттеудің мәнін айту үшін 5 минут жеткілікті екенін есте ұстауы керек.

Жағымды жағынан алғанда, секциялық отырыста ұсынылған баяндамалар әртүрлілігімен ерекшеленетінін, өзекті мәселелерді көтеріп, әрі қарай ойлануға дем беретінін, ал баяндамашылар сұрақтарға сенімді жауап беріп, материалды меңгергендігін көрсеткенін қуанышпен атап өтеміз.

Біз Фарида Айдарханқызы Какжановаға ерекше алғысымызды білдіреміз, ол әрбір баяндамаға назар аударып, әрбір студентке оны жақсарту бойынша ұсыныстар берді, осылайша бүгінгі секциялық отырысты дипломдық жұмыстарды қорғауға дайындыққа айналдырды.

Барлық қатысушыларға, олардың ғылыми жетекшілеріне, қазылар алқасының мүшелеріне, құрметті қонақтарымызға зор денсаулық, жаңа ашылулар, күш-қуат және сарқылмас шығармашылық қуат тілейміз.

Конференцияның тамаша ұйымдастырылуына қатысты болған барлық адамдарға алғыс айтамыз!