Студенттік өзін-өзі басқару органының Низами атындағы Ташкент мемлекеттік педагогикалық университеті ғалымдарымен кездесуі

2024 жылғы 11 қазанда “Bolashaq” Академиясында Низами атындағы Ташкент мемлекеттік педагогикалық университетінің ғалымдар делегациясымен маңызды кездесу өтті. Талқылаудағы басты мәселе студенттердің өзін-өзі басқаруы болды – бұл студенттерді оқу орындарында ұйымдастырудың бір түрі, бұл жерде олар өз бетінше шешім қабылдайды, оқу процесін басқаруға және олардың оқуы мен оқу орнындағы өміріне қатысты мәселелерді шешуге қатысады. Бұл студенттерге көшбасшылық дағдыларды, белсенді азаматтық мінез-құлықты дамытуға көмектеседі және жалпы игілікке жауапкершілікті үйретеді.

Оның құрамына кіргендер:

• Абдувалитов Нұржан-педагогика ғылымдарының философия докторы (PhD), филология факультеті, қазақ тілі мен әдебиеті кафедрасының профессоры;
  • Сайфуллин Равшан Рауфович-Шет тілдері факультеті ағылшын тілі практикалық курсы кафедрасының оқытушысы;
  • Каюмова Дилсора Нуралиевна — педагогика ғылымдарының философия докторы (PhD), педагогика факультетінің мектепке дейінгі білім беру әдістемесі кафедрасының профессоры;
  • Нұрбаева Инобат Тулкиновна-педагогика факультетінің мектепке дейінгі білім беру педагогикасы мен психологиясы кафедрасының оқытушысы;
  • Морхова Инесса Вячеславовна-педагогика факультетінің жалпы педагогика кафедрасының доценті.

Бұл іс-шара біздің оқу орындары арасындағы студенттік ынтымақтастық пен ғылыми және білім беру өзара іс-қимыл перспективалары аспектілерінде халықаралық байланыстарды нығайтудағы маңызды оқиға болды.

Кездесуде “Bolashaq” Академиясының студенттік өзін-өзі басқару органы өкілдері қонақтарды ЖОО-дағы өз қызметімен және жастар саласындағы инновациялармен таныстырды. Сонымен, студенттік баспасөз және БАҚ жұмысы туралы айтылды, сондай-ақ студенттердің мүдделерін қорғауға, студенттік белсенділікті дамытуға, іс-шараларды ұйымдастыруға, оқу процесін жақсартуға және азаматтық сананы арттыруға қатысты негізгі мәселелер қозғалды.

Өз кезегінде, Ташкент ғалымдары, кейіннен студенттік өзін-өзі басқару органы жүйесінде бізге көмектесе алатын педагогикалық зерттеулер саласындағы өз тәжірибелерімен және жетістіктерімен бөлісті.

Кездесу соңында екі тарап та, қалыптасқан академиялық байланыстардың дамуға ықпал ететініне, сондай-ақ екі жоғары оқу орнының студенттеріне де, оқытушыларына да студенттердің әлеуетін іске асыруға көмектесетіндей, айтарлықтай пайда әкелетініне сенім білдірді.