“Студенттік ортадағы ұлтаралық қатынастардың үйлесімділігі” тақырыбындағы кураторлық сағат

2023 жылғы 24 қарашада “Педагогика” кафедрасының эдвайзері А. М. Тәжинин орыс бөлімшесінің “Педагогика және Психология” білім беру бағдарламасының студенттерімен ұлтаралық қатынастардың үйлесімділігіне арналған ашық кураторлық сағат өткізді.

Кураторлық сағаттың мақсаты: студенттердің ұлттық шығу тегіне қарамастан адамдар арасындағы адамгершілік қатынастарды, бір құбылысқа тең құқықты және тең бағалас көзқарастарды тану қабілетін қалыптастыру.

Кураторлық сағат барысында студенттермен әртүрлі ұлт өкілдері арасындағы бейбіт қатар өмір сүрудің маңыздылығы туралы, басқа этностар өкілдерінің салт-дәстүрлерін, мәдениетін, әдет-ғұрыптары мен ерекшеліктерін құрметтеу туралы әңгімелесу өткізілді. Ұлтаралық қатынастарды табысты дамыту үшін маңызды гуманистік принциптерді сақтау, адамның құқықтары мен бостандықтарын оның ұлтына қарамастан маңызды құндылық ретінде тану қажет. Қарама-қайшылықтарды бейбіт жолмен шешуге дайын болу маңызды екендігі айтылды.