“Экология және тіршілік қауіпсіздігі негіздері” интеграцияланған пәні бойынша сабақтар циклі

Биылғы оқу жылында “Bolashaq” Академиясында барлық білім беру бағдарламаларының студенттері үшін бес пәннен тұратын пән енгізілді.

Фармацевтикалық пәндер кафедрасының оқытушылары “Экология тіршілік қауіпсіздігі негіздері” циклі бойынша сабақтар циклін өткізді. Цикл білім алушылардың биологиялық сфера компоненттерінің өзара әрекеттесуінің негізгі заңдылықтары және адамның экономикалық қызметінің экологиялық салдары туралы, әсіресе табиғатты пайдалануды күшейту жағдайында білімдерін қалыптастыру, сондай-ақ адам мен тіршілік ету ортасын техногендік факторлардың теріс әсерінен қорғау шараларымен таныстыру үшін оқу бағдарламасына енгізілді.

Сонымен қатар, семинарларға жеке денсаулықты адам ағзасының психофизиологиялық мүмкіндіктерін дамыту нысаны ретінде зерттеу мәселелері енгізілді.

Практикалық сабақтарда студенттер денсаулықтың негізгі көрсеткіштерімен танысып, тамыр соғысын, қан қысымын және тыныс алуды өздері өлшей алды, сонымен қатар статикалық тепе-теңдік деңгейі және жүйке-бұлшық ет өнімділігі сияқты бірқатар физиологиялық параметрлерді тексерді.

Алынған білім студенттердің түйсіну ой-өрісін кеңейтіп қана қоймай, оларды әрі қарай ғылыми-зерттеу жұмысында пайдалануға көмектеседі.