“АДАМ ЖӘНЕ ДЕНСАУЛЫҚ. МЕДИЦИНАДАҒЫ КӨПСАЛАЛЫ ТӘСІЛ” II ХАЛЫҚАРАЛЫҚ MED КОНГРЕСІ

17-18 қазанда фармацевтикалық пәндер кафедрасының оқытушылары Семей қаласында өткен “АДАМ ЖӘНЕ ДЕНСАУЛЫҚ. МЕДИЦИНАДАҒЫ КӨПСАЛАЛЫ ТӘСІЛ” II ХАЛЫҚАРАЛЫҚ MED КОНГРЕСІНЕ қатысты.

Конгрессті АҚШ – тың CORSUM (дәрілік заттарды ұтымды және қауіпсіз қолдану коалициясы) “Семей медициналық университеті”Ғылыми-қоғамдық бірлестігімен бірлесіп ұйымдастырды. Конференция орыс және ағылшын тілді спикерлердің қатысуымен өтті. Қатысушылардың көпшілігі жұмыстарын онлайн режимінде өткізді. Баяндамашы елдер: Қазақстан, АҚШ, Ресей, Австралия, Жаңа Зеландия, Непал және Молдова.

Денсаулық сақтау, медициналық білім беру жүйесінің қазіргі жағдайына және жаһандық сын-қатерлер жағдайында медициналық көмекті ұйымдастыруға, медицина саласындағы зерттеулер саласындағы соңғы жетістіктерге және денсаулықты сақтаудағы заманауи тәсілдерді дамытуға ерекше назар аударылды. Осы мәселелердің барлығы 10 секцияда талқыланды.

Конгресс жұмысына АҚШ, Жаңа Зеландия, Австралия, Жапония, Үндістан, Непал, Польша, Чехия, Қазақстан, Өзбекстан және Беларусь Республикалары, сондай-ақ Ресей, Молдова және Украина өкілдері қатысты.

Кафедра оқытушылары №1 “ХХІ ғасыр медицинасының болашағы, дамуы және мәселелері” секциясының жұмысына қатысты. Секцияға клиникалық фармация, фармакология және түрлі аурулары бар науқастарды басқару мәселелеріне арналған баяндамалар үлкен қызығушылық тудырды.  “Молдова Республикасында off label препараттарын қолдану” есебі бойынша көптеген сұрақтар қойылды, өйткені бұл сирек талқыланатын тақырып болды.

Конгресстің екінші күні, 18 қазанда, Therapeutic Guidelines Australia ұйымдастырған Мастер-класс өткізіліп, 8 баяндама тыңдалды.