САЯСАТТАНУ ЖӘНЕ ЖАЛПЫ БІЛІМ БЕРУ ПӘНДЕР

Кафедра тарихы: Саясаттану және әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасы 1999 жылдың 1-қыркүйегінде құрылды. Кафедраның алғашқы меңгерушісі ф.ғ.к., доцен Я.А.Байкенжин болды. Одан соң кафедраны доцент Рахманов Ф.В., ф.ғ.д., профессор Мирзабекова А.Ш., ф.ғ.к., доцент Абикенова А.Ш., ф.ғ.к., доцент Казбеков Н.А. басшылық етті. 2009 жылдың қыркүйегінен бастап саясаттану кафедрасы жалпы білім беру пәндер кафедрасымен біріктірілді. Қазіргі уақытта саясаттану және жалпы білім беру пәндер кафедрасының меңгерушісі болып, тарих ғылымдарының кандидаты, доцент Касенов Еламан Балтайұлы қызмет атқарады.

2015 жылға дейің кафедрада 5В050200 – Саясаттану, 5В050204-Мәдениеттану мамандықтары бойынша мамандарды дайындау жұмысы жүргізілді.

Бүгінгі күні кафедра академияның барлық білім беру бағдарламаларында жалпы білім беру пәндері бойынша сабақ жүргізеді. Дәріс оқуға жоғары санаттағы мамандар, ғылым докторлары мен кандидаттар, магистрлар тартылған. Кафедрада 1 ғылым докторы, 12 ғылым кандидаттары, 6 магистр қызметтерін атқаруда.

Кафедра меңгерушісі: тарих ғылымдарының кандидаты, доцент Еламан Балтаевич Касенов. 2002 жылы Е.А. Бөкетов атындағы ҚарМУ-нің тарих факультетін “Қазақстан тарихы” мамандығы бойынша тәмамдаған.   . 2007 жылы тарих ғылымдарының кандидаты ғылыми дәрежесін алу үшін 07.00.09 — Тарихнама, деректану және тарихи зерттеу әдістері мамандығы бойынша кандидаттық диссертация қорғады. Қазақстан тарихы бойынша 70 астам ғылыми еңбектердің авторы.

Негізгі қызметті атқаратын қызметкерлер:

Адамбеков Ермекбай Копбаевич — тарих ғылымдарының кандидаты, “Bolashaq” академиясының профессоры. Қазақстан Республикасының білім беру ісінің құрметті қызметкері;

Ахметова Сандуғаш Советона – техника ғылымдарының кандидаты, профессор;

Аупенова Алия Укужанона – магистр, аға оқытушы;

Байшулаков Жанат Сайранович – педагогика ғылымдарының кандидаты, доцент;

Грузина Елена Владимировна – техника ғылымдарының кандидаты, академия доценты;

Григорчук ИринаЮрьевна – аға оқытушы;

Диканбаева Сайра Алкеевна – филология ғылымдарының кандидаты, профессор;

Еликбаев Наби Еликбаевич, философия ғылымдарының докторы,  профессор, Қазақстан Республикасының әлеуметтік ғылымдар Академиясының Академигі;

Касенов Еламан Балтаевич – тарих ғылымдарының кандидаты, доцент;

Кульпеисова Тамара Секижановна  – филология ғылымдарының кандидаты, доцент;

Қосманова Асел Бейсенғазықызы – магистр, аға оқытушы;

Макажанова Гульшат Бектасовна – магистр, аға оқытушы;

Мукушев Данияр Даулетбаевич – аға оқытушы;

Омарова Алтынай Турсуновна – магистр, аға оқытушы;

Трофимов Яков Федорович – философия ғылымдарының кандидаты, профессор;

Рыспекова Балкия Тусупбековна – тарих ғылымдарының кандидаты, доцент;

Саттарова Фарида Фаттаховна – философия ғылымдарының кандидаты, доцент;

Сейтова Лейла Алгамитовна – магистр, аға оқытушы;

Туғамбекова Мадина Төлетайқызы – магистр, аға оқытушы;

Уразбаев Хамит Курентаеич  – тарих ғылымдарының кандидаты, доцент;

Шащанова Майра Балиевна – техника ғылымдарының кандидаты, профессор;

Шарипова Айгуль Максуновна – аға оқытушы.