Күзгі шахмат турнирі – “Атпен жүру”

2024 жылдың 24 қыркүйегінде “Bolashaq” Академиясының жыл сайынғы күзгі шахмат турнирі өтті. Ол ЖІК мен студенттік өзін-өзі басқару органының жалпы күш-жігерімен жүзеге асырылды.

Алыс Үндістанда пайда болған және бүкіл әлемде сүйіспеншілікке ие болған ежелгі және дана ойынға күштерін сынауға ең ынталы және талапкер студенттер қатысты.

Турнирге қатысушылар арасында тәжірибелі шахматшылар да, жақында ойынның негіздерін үйрене бастаған жаңадан бастаушылар да болды, Дегенмен, олардың әрқайсысы ойдың, стратегияның және ойынның егжей-тегжейіне назар аударудың жоғары деңгейін көрсетті..

Турнир достық бәсекелестік жағдайында өтті, бірақ әр айналым шешуші бола алатындықтан, толқушылық та орын алды.

Бірінші курс студенттері мен аға студенттер арасындағы партиялар барлық қатысушылар үшін ерекше қызығушылық тудырды, бұл жерде тәжірибе жаңа идеялармен және ойынға стандартты емес тәсілдермен бетпе-бет келді. Ең қызықты және серпінді партия заң факультеті мен шет тілдері және мәдениетаралық коммуникация факультетінің студенттері арасында өрбіді, мұнда әр қадам талқыланып, көрермендердің назарын аударды.

Турнирдің финалында, өмірдегідей, бастысы-жеңіс емес, интеллектті дамытатын және стратегиялық ойлауға үйрететін процестің өзі тұрады.

Өткізілген ойындардан кейінгі жеңімпаздардың схемасы келесідей:

I орын-Зинаида Гартман, Ю-21-1 тобының студенті;

I орын-Екатерина Шитова, ИН-21-1 тобының студенті;

III орын-Оразкенов Әмірхан, Ю-21-1 тобының студенті.

Өткізілген жарыс бұл байырғы және ежелгі ойында жеңілгендер болмайтындығын көрсетті – қатысқандардың бәрі өз дағдыларын байытады, логика мен интеллектілерін дамытады.

Турнирді ұйымдастырушылар барлық қатысушыларға қызығушылық танытқаны үшін алғыс білдіріп, барлығын одан да ауқымды әрі қызықты болатын және жақын арада өтуі тиіс кезекті шахмат турниріне шақырды.

Шахмат-бұл жай ойын емес, бұл ақыл-ойды, логиканы және тапқырлықты жаттықтырудың ең жақсы тәсілі.

Жылдың кез келген уақытында шахматты жақсы көріңіз және дағдыларыңызды жетілдіріңіз! Бізбен ойнаңыз! Біз сияқты ойнаңыз! Бізден жақсы ойнаңыз!