“BOLASHAQ”АКАДЕМИЯСЫНЫҢ СЫРТТАЙ ҚАБЫЛДАНУЫ

“BOLASHAQ” Академиясының сыртқы имиджін зерделеу мақсатында 2023 жылдың қараша айында ЖОО-ның серіктес ұйымдарының қызметкерлеріне, студенттерге, ата-аналарға және олардың айналасындағыларға (достарына, таныстарына, көршілеріне) жедел сауалнама жүргізілді.

Онлайн-сауалнамаға қатысушылардың аудиториясын негізінен “BOLASHAQ” академиясы туралы өзін – өзі жоғары бағалайтын тұлғалар ұсынады (орташа көрсеткіш-75,9%). Топтар бойынша хабардарлық көрсеткіштері: студенттер мен олардың ата – аналары / туыстары – 100%, серіктес ұйымдардың қызметкерлері – 92,3%, таныстары-63,6%.

“BOLASHAQ” академиясы туралы хабардарлық деңгейіңізді қалай бағалайсыз? (%)

Алынған мәліметтерге сәйкес, респонденттер ЖОО туралы ақпаратты негізінен әлеуметтік коммуникация арналары арқылы алады, оның ішінде ЖОО – ға бару немесе ЖОО-ның серіктес ұйымдарының жұмысына қатысу.

Сауалнамаға қатысқан әрбір екінші адам академия туралы достарынан, туыстарынан, әріптестерінен білді. Бұл студенттердің ата-аналары (100%) мен таныстары (54,6%) туралы негізгі ақпарат көзі. Серіктестік ұйымдардың қызметкерлері арасында 30,8% – дан жоғары оқу орны туралы БАҚ-тан және өзінің жақын ортасынан хабардар. ЖОО-да 23,1% оқу-бұл отбасылық дәстүр.

ЖОО туралы қандай дереккөздерден білдіңіз? (%)

Ескерту: Бірнеше таңдау. Респонденттердің бірнеше жауапты белгілеу мүмкіндігі болды. Жауаптар сомасы 100% – дан асады.

Респонденттердің басым көпшілігі жоғары оқу орнының имиджін, ең алдымен, оқытудың қолжетімді құнымен (69%) және профессор-оқытушылар құрамының лайықты біліктілік деңгейімен (65,5%) байланыстырады. Бір қызығы, сауалнамаға қатысқан студенттер мен олардың ата-аналары/туыстары арасында аталған бірлестіктердің көрсеткіштері 100% – ға жетеді.

Білім беру қызметтерін дамытудың қазіргі кезеңіндегі төленетін құны талапкерлер мен олардың ата-аналары жоғары оқу орнын таңдаудағы басты бағыттардың бірі болып табылатыны анық. Құны білім беру сапасы арқылы ғана емес, сонымен қатар оқу орнының имиджі арқылы да қалыптасады.

Сауалнамаға қатысушылардың басым көпшілігі ЖОО-ның имиджін жоғары бағалайды, оның кәсіби стандартқа толық сәйкестігін атап өтеді. Жоғары оқу орнының имиджін бағалаудың ең жоғары көрсеткіштері студенттер, олардың ата-аналары/туыстары (әрқайсысы 100%) және серіктес ұйымдардың қызметкерлері (92,3%) арасында тіркелді.

ЖОО-ның имиджін қалай бағалайсыз? (%)